Duch Północy. Zespół Kiev Office zafascynowany Kaszubami [ROZMOWA]

  • 24.02.2020, 13:38 (aktualizacja 24.02.2020, 14:53)
  • Barbara Jackiewicz
Duch Północy. Zespół Kiev Office zafascynowany Kaszubami [ROZMOWA] fot. Barbara Jackiewicz od lewej: Marcin Lewandowski i Michał Miegoń z zespołu Kiev Office

Podziel się:

Oceń:

Folklor często kłóci się ze współczesnością. Stereotypowo odbieramy go jako przaśną, a nawet obciachową formę twórczości ludowej. Ale jeśli spojrzymy szerzej, może być bardzo inspirujący.

Na pewno inspirujące okazały się dla muzyków z zespołu Kiev Office Kaszuby. Ich historia, tradycje, zapomniane miejsca, legendy i język stały się podstawą do eksperymentu muzycznego, w którego efekcie powstała bardzo udana płyta zatytułowana "Nordowi Môl"

W studiu gościliśmy dwóch członków grupy: Michała Miegonia i Marcina Lewandowskiego, którzy opowiedzieli o płycie, inspiracjach, zmianach i doświadczaniu Kaszub na różne sposoby. Mam nadzieję, że ta rozmowa zainspiruje także słuchaczy do poszukiwań - nie tylko muzycznych - w swojej okolicy.

W pierwszej części rozmowy rozmawiamy o zmianach w składzie zespołu, znajomości języka kaszubskiego i o tym, skąd wzięły się pomysły na najnowszą płytę:

loadingŁaduję odtwarzacz...

Polecamy teledysk "Abrazja" o Bece, nieistniejącej już osadzie rybackiej u ujścia rzeki Redy: 

W drugiej części rozmowy poruszamy głównie tematu związane z warstwą muzyczną płyty. Jest też o gościach - damskich głosach na płycie, wyjaśnia się, czym jest instrument zwany diabelskimi skrzypcami. Michał i Marcin wyjaśniają też, czym jest dla nich duch Północy:

loadingŁaduję odtwarzacz...

Aby jeszcze bardziej zachęcić Was do poznania nowej płyty Kiev Office - teledysk to tytułowego utworu:

 

Więcej o zespole Kiev Office znajdziecie na profilu na Facebooku. Z nową płytą można zapoznać się na kievoffice.bandcamp.com.

Najbliższe koncerty Kiev Office:

6 marca, Gdynia, Klub Desdemona - Sisterhood - Święto Kobiet - występ gościnny

20 marca, Gdynia, Klub Desdemona - Kiev Office, Titanic Sea Moon, Maximum Gulliver

Barbara Jackiewicz

Zdjęcia (1)


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.radiotczew.pl. Telkab Sp. z o.o. z siedzibą w Tczewie, ul. Jagiellońska 55 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe