"Zależy nam na tym, żeby muzyka, którą gramy nie była skomplikowana, natomiast chcemy żeby była zakończona". [ROZMOWA]

  • 27.02.2020, 14:46 (aktualizacja 27.02.2020, 21:19)
  • Barbara Jackiewicz
"Zależy nam na tym, żeby muzyka, którą gramy nie była skomplikowana, natomiast… fot. Barbara Jackiewicz od lewej: Marek i Daniel z zespołu Neuroina

Podziel się:

Oceń:

Neuroina zespół rockowy wywodzący się z Malborka, mający korzenie w grupie Shire, zagra w sobotę koncert w Warsztatowej Cafe. Z tej okazji spotkaliśmy się w studiu z Markiem Januszkiewiczem i Danielem Szutiakiem, by porozmawiać o tym, co kręci ich najbardziej - o muzyce.

Spotkanie z zespołem Neuroina rozpoczęliśmy od "Wizji", utworu otwierającego wydaną w ubiegłym roku EPkę grupy. Utworu posłuchać można np. na YouTube:

 

W pierwszej części spotkania rozmawialiśmy o historii i wykrystalizowaniu się składu zespołu, o szufladkowaniu muzyki oraz o pracy twórczej podczas prób:

loadingŁaduję odtwarzacz...

Zależy nam na pewno na tym, żeby były przestrzenie i żeby był fajny bit i żeby wokalista, który śpiewa, o czymś śpiewał (...) żeby muzyka, którą gramy nie była skomplikowana, natomiast chcemy żeby była zakończona. - Neuroina

W sobotę, 29 lutego jest okazja zobaczyć zespół Neuroina na żywo - w Warsztatowej Cafe w Tczewie. Wieczór otworzy punkrockowa grupa Muchomory. Wstęp wolny

Drugą część rozmowy poświęciliśmy zbliżającemu się koncertowi, ale także radości z grania i finansowaniu działalności zespołu:

loadingŁaduję odtwarzacz...

Chcemy grać. Nasza muzyka sprawia nam ogromną frajdę. - Neuroina

Rozmowę zakończyliśmy utworem "Kołysanka", do którego został nakręcony teledysk:

 

Skład zespołu Neuroina:

Marcin Kołpaczewski - wokal
Marek 'Jany" Januszkiewicz - gitary
Mariusz Sasin - gitary
Daniel Szutiak - perkusja
Patryk Muntowski - bas

Więcej o zespole znajdziecie na Facebookowym Fanpage'u.

Barbara Jackiewicz

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.radiotczew.pl. Telkab Sp. z o.o. z siedzibą w Tczewie, ul. Jagiellońska 55 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe