Będą bić się na słowa - Apokaliptyczny Slam Poetycki po raz pierwszy w Tczewie

  • 25.02.2020, 16:02 (aktualizacja 26.02.2020, 11:24)
  • Aleksandra Hotowy, Izabela Deptulska
Będą bić się na słowa - Apokaliptyczny Slam Poetycki po raz pierwszy w Tczewie fot. Izabela Deptulska

Podziel się:

Oceń:

Pierwszy w naszym mieście słowno-muzyczny pojedynek odbędzie się w Artystycznym Zagłębiu w Centrum Kultury i Sztuki w sobotę, 29 lutego.

Publiczny pojedynek amatorów-performerów odbędzie się w Centrum Kultury i Sztuki w Tczewie. Już 29 lutego w Klubie Artystyczne Zagłębie o godzinie 18:00 odbędzie się pierwszy w Tczewie Apokaliptyczny Slam Poetycki, którego inicjatorami jest grupa młodzieżowa Young Heroes. 

O wydarzeniu na naszej antenie opowiedziała jego współorganizatorka, Julia Kaffka.

loadingŁaduję odtwarzacz...

Slam poetycki ma długą historię. Za tego typu pojedynek można uznać poetycką improwizację, do której doszło w 1840 roku między Juliuszem Słowackim a Adamem Mickiewiczem w Paryżu. Zasady pojedynku są ściśle określone, a każda występująca osoba ma na zaprezentowanie swojego utworu ma 3 minuty. Osoby występujące na scenie mogą zaprezentować zarówno wiersze białe, jak i rymowane. Organizatorzy przygotowali temat przewodni, startujący w zawodach artyści muszą zaprezentować utwory odnoszące się do szeroko pojętej ekologii. Na kończenie rywalizacji zaplanowano koncert zespołu Feeria .

Więcej o wydarzeniu oraz regulamin znajdziecie TUTAJ.

Aleksandra Hotowy, Izabela Deptulska

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.radiotczew.pl. Telkab Sp. z o.o. z siedzibą w Tczewie, ul. Jagiellońska 55 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe