Opinie w Radiu Tczew 5.03.: koronawirus w Polsce i finał petycji #MostTczewskiJakWesterplatte

  • 05.03.2020, 15:07
  • Redakcja
Opinie w Radiu Tczew 5.03.: koronawirus w Polsce i finał petycji #MostTczewskiJakWesterplatte

Podziel się:

Oceń:

5 marca gośćmi Opinii w Radiu Tczew byli Jolanta Pobłocka z portalu Tcz.pl oraz Krystyna Paszkowska z „Dziennika Bałtyckiego”.

W środę 4 marca odnotowano pierwszy przypadek koronawirusa w Polsce. Wiadomo, że chory z Zielonej Góry przebywał ostatnio w Niemczech skąd przyjechał do Polski autokarem. Jak ustaliły służby sanitarne, w pojeździe podróżowało łącznie 11 osób z Pomorza, w tym mieszkaniec powiatu tczewskiego.

loadingŁaduję odtwarzacz...

Organizatorzy petycji #MostTczewskiJakWesterplatte pojechali do Warszawy w celu złożenia około czterech tysięcy podpisów. Apel o przejęcie mostu przez Skarb Państwa przekazali w Kancelarii w Prezydenta RP, Kancelarii Premiera, Kancelarii Sejmu, w Ministerstwie Infrastruktury i Ministerstwie Kultury.

loadingŁaduję odtwarzacz...

W Szkole Podstawowej numer pięć znajduje się fortepian koncertowy renomowanej firmy Carla Bechsteina, który ma 127 lat. Społeczność szkolna postanowiła odrestaurować ten unikatowy, zabytkowy instrument. Jeszcze nie zebrano wystarczającej kwoty na ten cel, ale dyrektor szkoły zdecydowała, żeby rozpocząć renowację fortepianu.

Link do zbiórki na odrestaurowanie fortepianu >> KLIK!

loadingŁaduję odtwarzacz...

Opinie w Radiu Tczew emitujemy w co drugi czwartek o godz. 9 (powtórki w soboty o godz. 12). Kolejna audycja odbędzie się 19 marca. Opinie w Radiu Tczew prowadzi Bartosz Listewnik.

Redakcja

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.radiotczew.pl. Telkab Sp. z o.o. z siedzibą w Tczewie, ul. Jagiellońska 55 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe