Doceniajmy kobiety codziennie [ROZMOWY]

  • 08.03.2020, 10:43 (aktualizacja 08.03.2020, 12:34)
  • Barbara Jackiewicz, Izabela Deptulska
Doceniajmy kobiety codziennie [ROZMOWY] fot. canva.com

Podziel się:

Oceń:

8 marca na całym świecie obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Kobiet oraz Międzynarodowy Dzień Praw Kobiet i Pokoju na Świecie. Spotykamy się z tej okazji z kobietami, które spełniają się zawodowo wykonując prace, które stereotypowo przypisywane są mężczyznom. Panie pokazują, że są pełne pasji, radości i... mogą wszystko!

Zapraszamy na spotkania z interesującymi kobietami. Łączy je jedno - dość nietypowy zawód. Ale jak okazuje się podczas rozmów, nasze bohaterki łączy dużo więcej - radość życia, pasja i ciekawe zainteresowania.

Strażaczka, st. kpt. mgr inż. Karina Stankowska pracuje jako Rzecznik Prasowy Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Starogardzie Gdańskim. Współpracuje z mediami, ale także bierze czynny udział w akcjach ratowniczo-gaśniczych:

loadingŁaduję odtwarzacz...

Trzeba po prostu to lubić (...) ta praca nie kończy się po ośmiu godzinach (...) niestety tak ten świat jest zbudowany, że przykre zdarzenia czy pożary często zdarzają się w nocy, wypadki również gdzieś nad ranem, więc mój telefon zawsze jest włączony i trzeba mieć do tego serce i taką odporność, żeby być gotowym w każdym momencie. - Karina Stankowska, PSP Starogard Gdański

Pani Karina wspomniała trudne momenty swojej pracy - pożarze Zakładu Produkcyjnego Grupy Iglotex w Skórczu, w wyniku którego wiele osób straciło pracę, czy poważnym wypadku pociągu w Smętowie Granicznym, kiedy potrzebna była m.in. pomoc psychologiczna tak dla pasażerów, jak i dla strażaków.

W naszym studiu spotkaliśmy się także z Anną Hałas-Malik, która jest kontrolerką ruchu lotniczego i pracuje w Porcie Lotniczym Gdańsk im. Lecha Wałęsy. To zawód nieoczywisty i z pewnością odpowiedzialny, ale - jak się okazało podczas rozmowy - wcale nie najtrudniejszy w życiu:

loadingŁaduję odtwarzacz...

Nigdy w życiu nie dajcie sobie Pani wmówić, że tylko dlatego, że jesteśmy kobietami, to czegoś nie możemy albo nie powinnyśmy. - Anna Hałas-Malik, kontrolerka ruchu lotniczego

Jeśli korzystacie z komunikacji miejskiej, coraz częściej spotykacie się z kobietami za kierownicą autobusu. Mieliśmy okazję porozmawiać z Małgorzatą Muszyńską, kierowczynią autobusów, która pracuje w Przewozach Autobusowych Gryf, obsługujących komunikację miejską w Tczewie i - jak sama przyznaje w rozmowie - lubi jeździć:

loadingŁaduję odtwarzacz...

Autobusy mają swoją moc, przecież musimy jakoś zwinnie ruszyć z przystanku, żeby nie robić korków. - Małgorzata Muszyńska, Gryf Tczew

Aby zostać kierowcą/kierowczynią autobusu, nie wystarczy zdać egzamin na prawo jazdy kategorii D, trzeba też zdobyć uprawnienia na przewóz osób.

Oto nasze bohaterki: 
od lewej: Karina Stankowska, Anna Hałas-Malik, Małgorzata Muszyńska


Kobiety potrafią dzielić swój czas na wiele zadań - pracę zawodową, pracę w domu, bycie partnerką życiową i matką. Doceniajmy je za to wszystko każdego dnia!

Wszystkim paniom życzymy, by nie bały się realizować swoje marzenia, znajdywały spełnienie zarówno w pracy zawodowej jak i domowej, miały czas na małe i duże przyjemności, a w sercach - zawsze dużo radości i słońca. 

Barbara Jackiewicz, Izabela Deptulska

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.radiotczew.pl. Telkab Sp. z o.o. z siedzibą w Tczewie, ul. Jagiellońska 55 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe