Czy e-papierosy mogą nam szkodzić? Projekt#OddychamPełnąParą dwóch tczewskich licealistek odpowiada na to pytanie [WYDARZENIE ODWOŁANE]

  • 10.03.2020, 08:55 (aktualizacja 11.03.2020, 12:40)
  • Aleksandra Kęprowska
Czy e-papierosy mogą nam szkodzić? Projekt#OddychamPełnąParą dwóch tczewskich licealistek odpowiada na to pytanie [WYDARZENIE ODWOŁANE] fot. materiały prasowe

Podziel się:

Oceń:

Olimpiada "Zwolnieni z Teorii" to praktyczna ogólnopolska olimpiada dla szkół średnich, w ramach której uczniowie sami realizują projekty społeczne. Platforma została stworzona przez Fundację Zwolnieni z Teorii. Dzięki temu uczniowie mają szanse działać na rzecz rozwiązania wybranego problemu społecznego. 

Nasze studio odwiedziły Marta Przytuła i Julia Dzierżanowska, które są uczennicami Uniwersyteckiego Katolickiego Liceum Ogólnokształcącego w Tczewie. Stworzyły projekt pod hasłem #OddychamPełnąParą i biorą udział w tegorocznej edycji ogólnopolskiej olimpiady "Zwolnieni z Teorii"

loadingŁaduję odtwarzacz...

W ostatnim czasie zauważyłyśmy narastający problem nie tylko u młodzieży, ale i u osób dorosłych. Mianowicie jest to nadmierne palenie e-papierosów. Nie tylko w miejscach publicznych, ale nawet w szkolnych toaletach. Poprzez nasz projekt chcemy uświadomić innym, że e-papierosy nie są do końca bezpieczne i mogą źle wpływać na nasze zdrowie. W tym pomoże nam dr inż. Paweł Kubica, pracownik Katedry Chemii Analitycznej, Wydziału Chemicznego Politechniki Gdańskiej, który zajmuje się tym tematem na co dzień.

- Julia Dzierżanowska i Marta Przytuła

 

Organizatorki zaplanowały dwa spotkania, które odbędą się w Centrum Kultury i Sztuki - jedno dla wszystkich chętnych 13 marca (piątek) o godzinie 17:00, a drugie dla tczewskich szkół 26 marca (czwartek) o 11:30. Oba będą miały formę krótkiego wykładu, na którym będzie można poznać więcej faktów o e-papierosach i zadać pytania. 

 

Aleksandra Kęprowska

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.radiotczew.pl. Telkab Sp. z o.o. z siedzibą w Tczewie, ul. Jagiellońska 55 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe