Pierwsze podejrzenie koronawirusa w powiecie tczewskim. Pacjent przewieziony do szpitala w Gdańsku

  • 12.03.2020, 16:51 (aktualizacja 12.03.2020, 17:16)
  • Redakcja
Pierwsze podejrzenie koronawirusa w powiecie tczewskim. Pacjent przewieziony do szpitala w Gdańsku fot. canva.com

Podziel się:

Oceń:

Z Oddziału Ratunkowego w tczewskim szpitalu do Gdańska przewieziono osobę z podejrzeniem zakażenia koronawirusem.

Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Tczewie poinformował, że 11 marca 2020 r. do Szpitala Zakaźnego w Gdańsku trafiła jedna osoba z terenu powiatu tczewskiego z podejrzeniem zakażenia koronawirusem. Pacjent ten został przewieziony do Gdańska z Oddziału Ratunkowego Szpitala Tczewskiego. W związku z tym zostały uruchomione procedury w zakresie dezynfekcji i sprzątania pomieszczeń tczewskiego SOR-u. Zaś osoby pozostające w ostatnich dniach w bliskim kontakcie z hospitalizowanym zostały objęte nadzorem epidemiologicznym.


Przypominamy, że w przypadku wystąpienia objawów wskazujących na zakażenie koronawirusem, nie należy zgłaszać się do przychodni czy szpitala. Takie zachowanie minimalizuje ewentualne rozprzestrzenianie się wirusa wśród chorych na inne schorzenia. Najpierw powinno się skorzystać ze specjalnej INFOLINII. Tczewska Inspekcja Sanitarna uruchomiła infolinię pod numerem telefonu 601 448 661. Jest też infolinia Narodowego Funduszu Zdrowia czynna całą dobę. To numer 800 190 590.  

Szpitale w województwie pomorskim, które są przygotowane do opieki nad chorymi na koronawirusa to Uniwersyteckie Centrum Medycyny Morskiej i Tropikalnej w Gdyni oraz Pomorskie Centrum Chorób Zakaźnych i Gruźlicy w Gdańsku. 

Aby chronić się przed zarażeniem koronawirusem, warto stosować się do zaleceń Państwowej Inspekcji Sanitarnej: często i dokładnie myć ręce, nie dotykać oczu i ust, unikać zatłoczonych miejsc, także komunikacji zbiorowej, nie wychodzić z domu w przypadku objawów przeziębienia czy grypy, zasłaniać usta i nos łokciem podczas kasłania i kichania, odżywiać się prawidłowo i wysypiać się. 

Aktualne informacje dotyczące stanu epidemiologicznego koronawirusem w Polsce publikowane są na stronie internetowej gis.gov.pl.

Redakcja

Zdjęcia (1)


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.radiotczew.pl. Telkab Sp. z o.o. z siedzibą w Tczewie, ul. Jagiellońska 55 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe