Koronawirus w Polsce: pomóż osobom starszym i schorowanym

  • 13.03.2020, 13:22 (aktualizacja 13.03.2020, 17:58)
  • Redakcja
Koronawirus w Polsce: pomóż osobom starszym i schorowanym fot. FB Kociewska Spółdzielnia Socjalna

Podziel się:

Oceń:

Infekcja wirusem COVID-19 przebiega inaczej w różnych przypadkach. Grupa największego ryzyka to osoby starsze, schorowane, o obniżonej odporności, dlatego tak ważne jest, by w tym czasie w miarę możliwości nie wychodziły z domów. Pojawia się coraz więcej oddolnych inicjatyw, mających na celu pomoc seniorom i osobom samotnym, które nie mogą pójść na zakupy, do apteki czy na spacer z psem.

"Prosty gest ma znaczenie" to hasło akcji "Pomoc sąsiedzka" zorganizowanej przez Kociewską Spółdzielnię Socjalną działającą na terenie gmin Pelplin i Morzeszczyn. Społecznicy zachęcają, by sprawdzić, czy w najbliższym otoczeniu jest ktoś potrzebujący wsparcia np. przy zrobieniu zakupów czy wyprowadzeniu psa na spacer. 

fot. materiały prasowe

O działalności Spółdzielni, która od lutego realizuje swoje pierwsze zadnie, czyli świadczenie usług opiekuńczych na rzecz osób starszych na terenie gminy Pelplin, mówi prezes zarządu Konrad Mania:

loadingŁaduję odtwarzacz...

Akcja pomocy sąsiedzkiej ma na celu zaktywizowanie jak największej grupy osób, by same ruszyły ze wsparciem dla seniorów i schorowanych samotnych, którzy w tym czasie są szczególnie narażeni na zakażenie koronawirusem. 

loadingŁaduję odtwarzacz...

Więcej informacji znajdziecie na facebookowym profilu Kociewskiej Spółdzielni Socjalnej.


Z całego kraju płynie coraz więcej informacji o pomocy organizowanej dla starszych sąsiadów - od kartek wywieszonych na klatkach schodowych po osiedlowe sklepy spożywcze oferujące dostarczenie zakupów do domu.
 

 

Każdy może zorganizować nawet niewielką pomoc we własnym zakresie - zachęcamy do wsparcia i dzielenia się swoimi pomysłami sąsiedzkiego wolontariatu!

Redakcja

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.radiotczew.pl. Telkab Sp. z o.o. z siedzibą w Tczewie, ul. Jagiellońska 55 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe