Dwa przypadki koronawirusa w województwie pomorskim [AKTUALIZACJA]

  • 14.03.2020, 10:44 (aktualizacja 14.03.2020, 21:25)
  • Redakcja
Dwa przypadki koronawirusa w województwie pomorskim [AKTUALIZACJA]

Podziel się:

Oceń:

W sobotę, 14 marca Ministerstwo Zdrowia potwierdziło, że w województwie pomorskim odnotowano 2 osoby, u których stwierdzono pozytywny wynik testów laboratoryjnych na obecność koronawirusa.

Dotychczas w całej Polsce potwierdzono 84 przypadki zachorowań na koronawirusa COVID-19. W sobotę, 14 marca potwierdzono dwa zachorowania w województwie pomorskim. Informację taką podało Ministerstwo Zdrowia na twitterze:

 

Pomorski Państwowy Wojewódzki Inspektor Sanitarny poinformował, że osoby z potwierdzoną obecnością SARS-CoV-2 są z terenu powiatu gdańskiego (gmina Pruszcz Gdański) i przebywają w Pomorskim Centrum Chorób Zakaźnych i Gruźlicy. Stan ich zdrowia jet stabilny. 

Spośród 84 osób zakażonych koronawirusem, dwie zmarły. Pierwszą ofiarą śmiertelną była 57-letnia kobieta, która zmarła w Poznaniu. W piątek wieczorem we Wrocławiu zmarła druga osoba - 73-letni mężczyzna. 


Aktualizacja: sobota, 14.03.2020, godz. 21:00

Ministerstwo Zdrowia poinformowało, że zmarła trzecia osoba zakażona koronawirusem. To 66-letni mężczyzna, który w stanie poważnym przebywał w szpitalu w Lublinie i miał choroby współistniejące. W sumie liczba osób zakażonych koronawirusem: 103/3 (wszystkie pozytywne przypadki/w tym osoby zmarłe).

Redakcja

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.radiotczew.pl. Telkab Sp. z o.o. z siedzibą w Tczewie, ul. Jagiellońska 55 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe