Raport: koronawirus w powiecie tczewskim i starogardzkim [AKTUALIZACJA]

 • 05.04.2020, 08:00 (aktualizacja Dzisiaj, 13:44)
 • Redakcja
Raport: koronawirus w powiecie tczewskim i starogardzkim [AKTUALIZACJA]

Podziel się:

Oceń:

Bazując na raportach Powiatowych Stacji Sanitarno-Epidemiologicznych w Tczewie (PSSE Tczew) i Starogardzie Gdańskim (PSSE Starogard), Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Gdańsku (WSSE Gdańsk) oraz Ministerstwa Zdrowia (MZ), publikujemy bieżące statystki dotyczące koronawirusa w województwie pomorskim w postaci czytelnych wykresów.

 

Piątek, 10 kwietnia:

Mamy 167 nowych, potwierdzonych przypadków zakażenia koronawirusa, w tym dwa z województwa pomorskiego: u młodej kobiety w Gdyni oraz u hospitalizowanej kobiety w średnim wieku z powiatu wejherowskiego. Obie były wcześniej objęte kwarantanną. Liczba potwierdzonych przypadków w woj. pomorskim wynosi obecnie 155.

Liczba zakażonych koronawirusem: 5742/175 (wszystkie pozytywne przypadki/w tym osoby zmarłe).

Czwartek, 9 kwietnia:

W Polsce zgodnie z komunikatem MZ mamy 370 nowych przypadków zakażenia koronawirusem, potwierdzonych pozytywnym wynikiem testów laboratoryjnych, w tym 9 osób z woj. pomorskiego: 2 kobiety z Gdańska, 3 mężczyzn z Gdyni, 2 kobiety, mężczyzna i nastolatka z powiatu gdańskiego oraz kobieta z powiatu kartuskiego,

Liczba potwierdzonych przypadków w woj. pomorskim wynosi obecnie 153.

Powiat tczewski: 4 osoby zakażone, 473 osoby na kwarantannie oraz 26 pod nadzorem epidemiologicznym.

Powiat starogardzki: 0 osób zakażonych, 542 osoby na kwarantannie, 130 - pod nadzorem epidemiologicznym.

W sumie w Polsce liczba zakażonych: 5575/174 (wszystkie pozytywne przypadki/w tym osoby zmarłe).
 


Środa, 8 kwietnia:

Ministerstwo Zdrowia zarejestrowało dziś 357 nowych przypadków zakażenia koronawirusem w Polsce. Wśród nich jest 8 osób z województwa pomorskiego: u kobiety i mężczyzny z Gdańska, kobiety, mężczyzny, nastolatki oraz małego dziecka z Gdyni oraz dwójki nastolatek z powiatu kościerskiego. Łącznie w pomorskiem mamy 142 osoby zakażone koronawirusem. WSSE Gdańsk poinformowało o śmierci 79-letniego mężczyzny z Gdańska na COVID-19. Jest to pierwszy przypadek śmierci na terenie woj. pomorskiego osoby zakażonej koronawirusem z chorobami współistniejącymi. 

Powiat tczewski: 4 osoby zakażone, 450 na kwarantannie (433 powracające z zagranicy, 17 na podstawie decyzji sanepidu), 22 pod nadzorem epidemiologicznym.

Powiat starogardzki: 0 osób zakażonych, 532 osoby na kwarantannie, 159 - pod nadzorem epidemiologicznym.

Dziś łącznie zmarło kolejne 30 osób. W sumie liczba zakażonych koronawirusem: 5205/159 (wszystkie pozytywne przypadki/w tym osoby zmarłe).


Wtorek, 7 kwietnia:

Mamy w Polsce 435 nowych przypadków zakażenia koronawirusem, potwierdzonych pozytywnym wynikiem testów laboratoryjnych. Wśród nich jest 10 nowych zakażeń w województwie pomorskim. Łącznie potwierdzonych pozytywnych wyników testu na koronawirusa w pomorskiem jest 135, z czego 4 osoby uznano za ozdrowieńców. W powiecie tczewskim nie stwierdzono kolejnych zakażeń, jest ich 4. Osób objętych kwarantanną jest 464 a nadzorem epidemiologicznym - 22. W powiecie starogardzkim dotychczas nie stwierdzono zakażeń, kwarantanną objętych jest 390 osób, a nadzorem epidemiologicznym 170.

Dziś zmarły 22 kolejne osoby zakażone koronawirusem. W sumie liczba zakażonych koronawirusem: 4848/129 (wszystkie pozytywne przypadki/w tym osoby zmarłe).


Poniedziałek, 6 kwietnia:

W Polsce mamy 311 nowych przypadków zakażenia koronawirusem, potwierdzonych pozytywnym wynikiem testów laboratoryjnych. Wśród nich jest 8 zakażeń z województwa pomorskiego. Liczba potwierdzonych przypadków w woj.pomorskim wynosi obecnie 125. Wszystkie osoby, u których potwierdzono nowe zakażenia, pozostawały wcześniej pod nadzorem epidemiologicznym lub były objęte kwarantanną. To 3 osoby z Gdańska (2 kobiety i mężczyzna), 3 z powiatu wejherowskiego (2 kobiety i mężczyzna), kobieta z pow. gdańskiego i mężczyzna z pow. kartuskiego.

Zmarło kolejnych 13 osób: 40-letnia kobieta hospitalizowana w Krotoszynie, 87-letni mężczyzna w Tychach, 61-letni mężczyzna we Wrocławiu, 75-letni mężczyzna w Łańcucie, 88-letni mężczyzna w Puławach, 80-letni mężczyzna w Raciborzu, 82-letnia kobieta w Częstochowie, 70-letni mężczyzna i 74-letnia kobieta hospitalizowani w Bolesławcu, 65-letni mężczyzna i 97-letnia kobieta w Warszawie, 68-letni mężczyzna z DPS w Niedabylu, 87-letnia kobieta hospitalizowana w Kędzierzynie-Koźlu. W sumie liczba zakażonych koronawirusem: 4413/107 (wszystkie pozytywne przypadki/w tym osoby zmarłe).


Niedziela, 5 kwietnia:

MZ podaje 475 nowych przypadków zakażenia koronawirusem, potwierdzonych pozytywnym wynikiem testów laboratoryjnych. Wśród nich jest 13 osób z województwa pomorskiego. To jedna osoba z powiatu słupskiego, jedna z Gdyni, jedna z powiatu puckiego, dwie z powiatu wejherowskiego i 8 z Gdańska. Liczba potwierdzonych przypadków w woj. pomorskim wynosi obecnie 117.

Zmarło kolejne 15 osób zakażonych koronawirusem. Są to: 41-letnia kobieta i 84-letni mężczyzna w Krakowie, 71-letni mężczyzna w Poznaniu, 77-letnia kobieta w Bolesławcu, 59-letni mężczyzna w Polanicy-Zdroju, 82-letni mężczyzna hospitalizowany w Łomży, 46-letnia kobieta, 51-letnia kobieta, 71-letni i 77-letni mężczyźni hospitalizowani w szpitalu w Radomiu, 66-letni mężczyzna i 89-letnia kobieta w Warszawie, 71-letnia kobieta i 74-letni mężczyzna we Wrocławiu oraz 86-letnia kobieta hospitalizowana w Przemyślu. W sumie liczba zakażonych koronawirusem 4102/94 (wszystkie pozytywne przypadki/w tym osoby zmarłe)


Sobota, 4 kwietnia:

Polska: 244 nowych przypadków zakażenia koronawirusem, potwierdzonych pozytywnym wynikiem testów laboratoryjnych, w tym 18 osób z woj. pomorskiego.

Liczba zakażeń w województwie pomorskim wzrosła o 22 osoby, w tym o jedną osobę w powiecie tczewskim (łącznie 4), to mężczyzna w średnim wieku. Dotychczas nie ma potwierdzonych zakażeń w powiecie starogardzkim (0).

Dziś MZ podało informację o śmierci kolejnych ośmiu osób zakażonych koronawirusem. W sumie liczba zakażonych koronawirusem: 3627/79 (wszystkie pozytywne przypadki/w tym osoby zmarłe).


Piątek, 3 kwietnia:

W Polsce mamy 437 nowych przypadków zakażenia koronawirusem, potwierdzonych pozytywnym wynikiem testów laboratoryjnych. W tym jest 12 osób z woj. pomorskiego. Łączna liczba zakażonych koronawirusem: 3383/71 (wszystkie pozytywne przypadki/w tym osoby zmarłe).

Potwierdzonych 12 nowych przypadków zakażenia w województwie pomorskim to 4 osoby z powiatu wejherowskiego, 1 z pow. puckiego, 1 z pow. nowodworskiego, 1 z Gdyni, 1 ze Słupska, 1 z Sopotu i oraz 3 z Gdańska. Liczba potwierdzonych przypadków w województwie pomorskim wynosi 82.


Czwartek, 2 kwietnia:

W Polsce mamy 392 nowe przypadki zakażenia koronawirusem, potwierdzone pozytywnym wynikiem testów laboratoryjnych. Wśród nich jest 10 z województwa pomorskiego: trzy osoby z powiatu wejherowskiego, cztery z miasta Gdańska i po jednej z powiatu gdańskiego, powiatu kartuskiego i z miasta Gdyni. Łącznie w woj. pomorskim jest 70 zachorowań.

W Polsce zmarło kolejnych 14 osób zakażonych koronawirusem. W sumie liczba zakażonych koronawirusem: 2946/57 (wszystkie pozytywne przypadki/w tym osoby zmarłe).


Środa, 1 kwietnia:

Zmarło dziesięć kolejnych osób chorujących na COVID-19. To 83-letni mężczyzna w Warszawie, 68-latek i 51-latek w Tychach, 75-letnia kobieta w Zgierzu, 77-latek i 94-latek w Poznaniu, 80-letnia kobieta w Poznaniu, 87-latka Puławach oraz 59-letnia kobieta i 61-letni mężczyzna w Radomiu. Wśród 243 nowych zakażeń podanych w raporcie MZ jest sześć z województwa pomorskiego, trzy z miasta Gdyni i trzy z powiatu wejherowskiego. Łącznie w pomorskiem jest zarażonych 60 osób. W całej Polsce liczba zakażonych koronawirusem: 2554/43 (wszystkie pozytywne przypadki/w tym osoby zmarłe).

 

 


Wtorek, 31 marca:

W Polsce liczba zakażonych koronawirusem: 2311/33 (wszystkie pozytywne przypadki/w tym osoby zmarłe).

Wśród nowych zakażeń sześć jest z województwa pomorskiego (miasto Gdańsk). Łącznie w województwie 54 osoby mają dodatni wynik testu. W powiecie tczewskim nie zmieniła się liczba zakażeń - wciąż są trzy, a w starogardzkim dotąd nie odnotowano zakażeń potwierdzonych pozytywnym testem. 


Poniedziałek, 30 marca:

W woj. pomorskim potwierdzono kolejne 3 zachorowania: 1 w powiecie puckim i 2 w wejherowskim. 

W sumie liczba zakażonych koronawirusem: 2055/31 (wszystkie pozytywne przypadki/w tym osoby zmarłe).


Niedziela, 29 marca:

WSSE Gdańsk podało, że potwierdzono obecność wirusa SARS-CoV-2 u 9 osób z terenu województwa pomorskiego . Wśród nich są 3 osoby z powiatu wejherowskiego, 3 - z miasta Gdańska, 2 - z powiatu gdańskiego oraz 1 - z nowodworskiego. Nie ma nowych zakażeń w powiecie tczewskim - liczba dodatnich testów to 3. W powiecie starogardzkim nie odnotowano zakażeń.

W całej Polsce rośnie liczba zakażonych koronawirusem. Dziś potwierdzono 224 nowe przypadki. MZ poinformowało też o czterech kolejnych śmiertelnych ofiarach zakażenia: w szpitalu w Bytomiu zmarł 75-letni mężczyzna, 82-latek w Raciborzu, 72-latek w Tychach i 89-latek w Myślenicach. W sumie liczba osób zakażonych koronawirusem: 1862/22 (wszystkie pozytywne przypadki/w tym osoby zmarłe).


Sobota, 28 marca:

W woj pomorskich dziś odnotowano 4 nowe zakażenia: 2 osoby z miasta Gdańsk i po 1 osobie z powiatu gdańskiego i wejherowskiego. Łącznie w pomorskiem jest 36 osób zakażonych.

W sumie liczba osób zakażonych koronawirusem: 1638/18 (wszystkie pozytywne przypadki/w tym osoby zmarłe). Wśród zarażonych jest m.in. Mieczysław Struk Marszałek Województwa Pomorskiego.


Piątek, 27 marca:

W sumie liczba osób zakażonych koronawirusem w Polsce: 1389/16 (wszystkie pozytywne przypadki/w tym osoby zmarłe).


Czwartek, 26 marca:

W woj. gdańskim potwierdzono dziś obecność wirusa SARS-CoV-2 u pięciu kolejnych osób (po jednej z miasta Gdańsk, powiatu gdańskiego i powiatu kartuskiego, dwie osoby z Gdyni). Ich stan zdrowia jest dobry. Łącznie osób z dodatnim testem na koronawirusa jest 27. Spadła liczba kwarantann - 924 osoby, oraz osób pod nadzorem epidemiologicznym - 4359. Cały czas trwa weryfikacja danych z aplikacji Systemu Wjazdów do Polski czyli osób objętych obowiązkową kwarantanną po powrocie do Polski.

W Polsce w sumie liczba osób zakażonych koronawirusem: 1221/16 (wszystkie pozytywne przypadki/w tym osoby zmarłe). Bilans osób zmarłych wzrósł o dwoje pacjentów w Warszawie: 78-letniego mężczyznę i 84-letnią kobietę. 


Środa, 25 marca:

Dane z powiatu tczewskiego:
kwarantanny - 244
nadzory epidemiologiczne - 145
potwierdzone zakażenia - 3

Dane z powiatu starogardzkiego:
kwarantanny - 22
nadzory epidemiologiczne - 266
potwierdzone zakażenia - 0

Dane z całego województwa pomorskiego:
kwarantanny - 955
nadzory epidemiologiczne - 4678
potwierdzone zakażenia - 22

MZ zarejestrowało dziś 4 zgony. To 4 mężczyzn: 41- i 71-latek we Wrocławiu, 71-latek w Bolesławcu i 80-latek w Skarżysku Kamiennej. Aktualny bilans w Polsce: 1051/14 (wszystkie pozytywne przypadki/w tym osoby zmarłe).


Wtorek, 24 marca:

W powiecie tczewskim bilans zakażeń się nie zmienił - 3 osoby z dodatnim wynikiem testu. 220 przebywa na kwarantannie, 171 - pod nadzorem epidemiologicznym. W powiecie starogardzkim nadal brak zakażeń potwierdzonych testem. 30 osób objętych jet kwarantanną, a 123 - nadzorem.

WSSE Gdańsk potwierdził obecność wirusa SARS-CoV-2 u 1 osoby z miasta Gdańsk. Jej stan jest stabilny. Łącznie są 22 zakażenia. 1027 w kwarantannie, a 4403 pod nadzorem epidemiologicznym. 

Zmarły dwie osoby zakażone koronawirusem. To dwaj mężczyźni: 68-letni w Puławach oraz 71-letni w Cieszynie. Stan obu był ciężki z towarzyszeniem chorób współistniejących. Aktualny bilans w Polsce: 884/10 (wszystkie pozytywne przypadki/w tym osoby zmarłe).


Poniedziałek, 23 marca:

Jak podała PSSE Tczew, w powiecie tczewskim nie stwierdzono dzisiaj kolejnych zakażeń koronawirusem SARS-CoV-2. Liczba osób, u których stwierdzono dodatni wynik testu się nie zmieniła i wynosi trzy. Do 239 wzrosła liczba osób poddanych kwarantannie domowej, o jeden do 188 spadła natomiast liczba osób objętych nadzorem epidemiologicznym. W powiecie starogardzkim nadal nie ma potwierdzonego przypadku zakażenia, ale jedna osoba z podejrzeniem zakażenia jest hospitalizowana. 28 osób przebywa na domowej kwarantannie, a 122 pozostaje pod nadzorem sanepidu.

W woj. pomorskim potwierdzono dziś obecność wirusa SARS-CoV-2 u czterech osób: 1 osoba jest z powiatu kwidzyńskiego, a 3 - z miasta Gdańsk. 

Wciąż nie zweryfikowano liczby osób wracających do kraju poddanych obowiązkowej kwarantannie domowej - trwa weryfikacja danych z aplikacji Systemu Wjazdów do Polski. Liczba osób przebywających na kwarantannie na podstawie decyzji sanepidu to 1117, nadzorem objęto 4229 osób. 

MZ poinformowało, że zmarła ósma osoba zakażona koronawirusem - to 83-letni mężczyzna, który zmarł w szpitalu w Tychach. Mężczyzna miał choroby współistniejące. Łącznie liczba osób zakażonych koronawirusem: 749/8 (wszystkie pozytywne przypadki/w tym osoby zmarłe).


Niedziela, 22 marca:

W powiecie tczewskim są 3 przypadki potwierdzonych testem zakażeń. 229 osób jest objętych kwarantanną i 189 pod nadzorem epidemiologicznym. W powiecie starogardzkim nie stwierdzono zakażenia koronawirusem, 20 osób przebywa na kwarantannie, a 112 objętych jest nadzorem.

WSSE Gdańsk potwierdziło obecność koronawirusa u trzech kolejnych osób z powiatu gdańskiego. Stan dwóch z nich jest dobry, trzecia ze względu na choroby towarzyszące jest hospitalizowana w 7 Szpitalu Marynarki Wojennej w Gdańsku. Łącznie jest 17 potwierdzonych testem zakażeń. W trakcie weryfikacji jest liczba osób przebywających na kwarantannie, które wróciły z zagranicy. Nie zostały ujęte w raporcie dziennym, w związku z czym raportowana liczba osób na kwarantannie znacząco spadła do 1005 osób. Są to wyłącznie osoby, które objęte są obowiązkową domową kwarantanną na podstawie decyzji organów Państwowej Inspekcji Sanitarnej.

MZ poinformowało o dwóch kolejnych ofiarach koronawirusa: w Poznaniu zmarła 37-letnia kobieta, która trafiła do szpitala w stanie ciężkim ze współistniejącymi chorobami, w Radomiu zmarł 43-letni mężczyzna, który był w stanie ciężkim. Łączna liczba osób zakażonych koronawirusem: 627/7 (wszystkie pozytywne przypadki/w tym osoby zmarłe). 


Sobota, 21 marca:

W województwie pomorskim jest łącznie 14 osób zarażonych, 13710 przebywa w obowiązkowej kwarantannie domowej i 4066 - pod nadzorem epidemiologicznym. Wśród zarażonych są  już trzy osoby z powiatu tczewskiego. Dwa przypadki potwierdzono dzisiaj: jedna osoba była wcześniej objęta nadzorem sanitarnym, a druga - kwarantanną. Stan zdrowia obu jest dobry. 205 osób z powiatu tczewskiego przebywa na kwarantannie, 197 jest objętych nadzorem epidemiologicznym. W Starogardzie Gdańskim wciąż nie odnotowano potwierdzonego przypadku obecności koronawirusa, 20 osób jest tam objętych kwarantanną, a 113 - nadzorem.

W całej Polsce dotychczas liczba osób zakażonych koronawirusem w sumie wynosi 536/5 (wszystkie pozytywne przypadki/w tym osoby zmarłe).

Wczorajszy wysoki przyrost kwarantann w woj. pomorskim wynika nieoficjalnie z ujęcia w zestawieniu osób powracających do kraju.


Piątek, 20 marca:

W powiecie tczewskim wciąż jest tylko jedna osoba z potwierdzoną testem obecnością koronawirusa. Do godz. 16:00 kwarantanną domową objęto 193 osoby, a pod nadzorem epidemiologicznym jest 196 osób.

W powiecie starogardzkim nie stwierdzono obecności koronawirusa w wykonanych testach. 20 osób pozostaje w kwarantannie domowej a 112 - pod nadzorem epidemiologicznym.

W województwie pomorskim u kolejnej osoby potwierdzono testem obecność SARS-CoV-2. Łącznie zakażonych jest 10 osób. Jednocześnie zanotowany bardzo duży przyrost liczby osób poddanych kwarantannie domowej do 11957.

raport WSSE 20mar20

Poseł Kazimierz Smoliński poinformował dziś smsem naszą redakcję, że wynik jego testu na obecność koronawirusa jest ujemny:

Smolinski zdrowy

Raport Ministerstwa Zdrowia, godz. 16:00: w szpitalu w Łańcucie (woj. podkarpackie) zmarła szósta osoba zakażona koronawirusem. To 27-letnia kobieta, która była w stanie ciężkim. Nie została jednak ujęta w statystykach, ponieważ zakażenie koronawirusem nie było powodem jej śmierci. W sumie liczba osób zakażonych koronawirusem: 411/5 (wszystkie pozytywne przypadki/w tym osoby zmarłe).

Z kolei Kancelaria Premiera poinformowała, że zostają podwyższone kary za nieprzestrzeganie kwarantanny z 5 000 na 30 000 zł.


Czwartek, 19 marca:

W powiecie tczewskim jest pierwsza osoba z potwierdzoną testem obecnością koronawirusa. Do godz. 16:00 kwarantanną domową objęto 139 osób, a pod nadzorem epidemiologicznym jest 197 osób.

W powiecie starogardzkim nie stwierdzono przypadku zakażenia SARS-CoV-2, na kwarantannie przebywa 18 osób, a pod nadzorem epidemiologicznym jest 111 osób.

W województwie pomorskim nie zmieniła się liczba potwierdzonych przypadków zakażenia - to 9 osób. 1102 osoby są objęte kwarantanną, a nadzorem - 3552.

Dane z Ministerstwa Zdrowia, godz. 19:00: liczba osób zakażonych koronawirusem: 355/5 (wszystkie pozytywne przypadki/w tym osoby zmarłe). Wśród osób objętych kwarantanną jest poseł Kazimierz Smoliński.


Środa, 18 marca:

W powiecie tczewskim 18 marca stwierdzono pierwszy przypadek dodatniego wyniku testu na koronawirusa u 35-letniej kobiety. Jej stan zdrowia jest stabilny. W domowej kwarantannie pozostaje 56 osób, a 170 - pod nadzorem epidemiologicznym. Takie informacje podała PSSE Tczew.  

W woj. pomorskim wzrosła liczba osób z potwierdzonym pozytywnym wynikiem testu na koronawirusa. Na koniec dnia jest ich 9.

 • liczba osób poddanych kwarantannie domowej - 983
 • liczba osób hospitalizowanych z powodu podejrzenia zakażenia COVID-19 - 13
 • ogólna liczba osób pozostających pod nadzorem epidemiologicznym - 3293
 • liczba próbek zbadanych w ostatnich 24 godzinach w Laboratorium WSSE w Gdańsku dla woj. pomorskiego - 60
 • liczba próbek zbadanych w Laboratorium WSSE w Gdańsku dla woj. pomorskiego łącznie - 299
 • liczba próbek zbadanych w Laboratorium WSSE w Gdańsku w ostatnich 24 godzinach dla woj. pomorskiego i woj. kujawsko-pomorskiego - 61
 • liczba próbek zbadanych w Laboratorium WSSE w Gdańsku łącznie dla woj. pomorskiego i woj. kujawsko-pomorskiego - 395
 • liczba osób, u których stwierdzono wynik dodatni - 9

Ministerstwo Zdrowia zaktualizowało liczbę potwierdzonych zakażeń w Polsce: 287/5 (wszystkie pozytywne przypadki/w tym osoby zmarłe). 923 osoby są hospitalizowane, 21993 zostało objętych kwarantanną, a 40110 - nadzorem epidemiologicznym.


Wtorek, 17 marca:

Wieczorem Ministerstwo Zdrowia przekazało, że łącznie zakażonych koronawirusem jest 238 osób. Jednocześnie podano informację, że pierwszy pacjent zakażony koronawirusem jutro kończy hospitalizację.

W województwie pomorskim jest już osiem osób, u których stwierdzono wynik dodatni testu na koronawirusa. Wciąż rośnie ilość osób objętych kwarantanną domową oraz pozostających pod nadzorem epidemiologicznym.

 • liczba osób poddanych kwarantannie domowej - 671
 • liczba osób hospitalizowanych z powodu podejrzenia zakażenia COVID-19 - 11
 • ogólna liczba osób pozostających pod nadzorem epidemiologicznym - 2874
 • liczba próbek zbadanych w ostatnich 24 godzinach w Laboratorium WSSE w Gdańsku dla woj. pomorskiego - 58
 • liczba próbek zbadanych w Laboratorium WSSE w Gdańsku dla woj. pomorskiego łącznie – 239
 • liczba próbek zbadanych w Laboratorium WSSE w Gdańsku w ostatnich 24 godzinach dla woj. pomorskiego i woj. kujawsko-pomorskiego - 63
 • liczba próbek zbadanych w Laboratorium WSSE w Gdańsku łącznie dla woj. pomorskiego i woj. kujawsko-pomorskiego - 334
 • liczba osób, u których stwierdzono wynik dodatni - 8

Stan na godz. 14:00: w sumie liczba osób zakażonych koronawirusem: 221/5 (wszystkie pozytywne przypadki/w tym osoby zmarłe). Piąta osoba zmarła to 57-letni mężczyzna w Wałbrzychu.

We wtorek rano Ministerstwo Zdrowia poinformowało o 28 nowych przypadkach zarażenia koronawirusem w Polsce. W tej grupie znajduje się 6 osób z naszego województwa.


Poniedziałek, 16 marca:

Od soboty, 14 marca, liczba potwierdzonych badaniem laboratoryjnym osób zakażonych nie zmieniła się. Wzrosła liczba osób poddanych kwarantannie oraz pod nadzorem epidemiologicznym:

 • liczba osób poddanych kwarantannie domowej - 497
 • liczba osób hospitalizowanych z powodu podejrzenia zakażenia COVID-19 - 18
 • ogólna liczba osób pozostających pod nadzorem epidemiologicznym - 2172
 • liczba próbek zbadanych w ostatnich 24 godzinach w Laboratorium WSSE w Gdańsku dla woj. pomorskiego - 26
 • liczba próbek zbadanych w Laboratorium WSSE w Gdańsku dla woj. pomorskiego łącznie - 181
 • liczba próbek zbadanych w Laboratorium WSSE w Gdańsku w ostatnich 24 godzinach dla woj. pomorskiego i woj. kujawsko-pomorskiego - 77
 • liczba próbek zbadanych w Laboratorium WSSE w Gdańsku łącznie dla woj. pomorskiego i woj. kujawsko-pomorskiego - 271
 • liczba osób, u których stwierdzono wynik dodatni - 2

Jak podało Ministerstwo Zdrowia liczba osób zakażonych koronawirusem wzrosła do 177. W Łańcucie zmarła czwarta osoba zakażona koronawirusem, 67-letni mężczyzna, który miał choroby współistniejące. Bilans 177/4 (wszystkie pozytywne przypadki/w tym osoby zmarłe). Wśród zakażonych jest Minister Środowiska, Michał Woś.

Michał Woś zarażony koronawirusem


Niedziela, 15 marca:

 • liczba osób poddanych kwarantannie domowej - 388
 • liczba osób hospitalizowanych z powodu podejrzenia zakażenia COVID-19 - 17
 • ogólna liczba osób pozostających pod nadzorem epidemiologicznym - 1976
 • liczba próbek zbadanych w ostatnich 24 godzinach w Laboratorium WSSE w Gdańsku dla woj. pomorskiego - 55
 • liczba próbek zbadanych w Laboratorium WSSE w Gdańsku dla woj. pomorskiego łącznie – 155
 • liczba próbek zbadanych w Laboratorium WSSE w Gdańsku w ostatnich 24 godzinach dla woj. pomorskiego i woj. kujawsko-pomorskiego - 74
 • liczba próbek zbadanych w Laboratorium WSSE w Gdańsku łącznie dla woj. pomorskiego i woj. kujawsko-pomorskiego - 194
 • liczba osób, u których stwierdzono wynik dodatni - 2

W całej Polsce liczba osób zakażonych koronawirusem wynosi 125/3 (wszystkie pozytywne przypadki/w tym osoby zmarłe) [dane Ministerstwa Zdrowia, 15.03.2020, g. 21:20]


Sobota, 14 marca:

 • liczba osób poddanych kwarantannie domowej - 200
 • liczba osób hospitalizowanych z powodu podejrzenia zakażenia COVID-19 - 12
 • ogólna liczba osób pozostających pod nadzorem epidemiologicznym - 1628
 • liczba próbek zbadanych w Laboratorium WSSE w Gdańsku w ostatnich 24 godzinach - 52
 • liczba próbek zadanych w Laboratorium WSSE w Gdańsku łącznie - 140
 • liczba osób, u których stwierdzono wynik dodatni - 2

Wszystkie osoby z kontaktu z osobami z terenu powiatu gdańskiego, u których dziś potwierdzono obecność wirusa SARS-CoV-2, zostały objęte kwarantanną domową.

Redakcja

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.radiotczew.pl. Telkab Sp. z o.o. z siedzibą w Tczewie, ul. Jagiellońska 55 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe