Budżet obywatelski 2017: można już głosować na projekty

  • 28.02.2017, 14:56 (aktualizacja 28.02.2017, 15:03)
  • Marta Irzyk, Radio Tczew
Budżet obywatelski 2017: można już głosować na projekty

Podziel się:

Oceń:

Dzisiaj rozpoczęło się głosowanie w tegorocznej edycji budżetu obywatelskiego Tczewa. Obszar miasta podzielony jest na dwanaście okręgów, a do rozdysponowania jest milion złotych.

O szczegółach mówi wiceprezydent Adam Burczyk:

loadingŁaduję odtwarzacz...

Wśród zgłoszonych projektów jest między innymi budowa boiska do gry w siatkówkę na osiedlu Staszica, przebudowa chodnika przy ulicy Jaworowej, czy przebudowa placu zabaw przy ulicy Paderewskiego. Głosować można tradycyjnie, czyli papierowo, ale też drogą internetową do 15 marca. Wyniki poznamy najpóźniej 6 kwietnia. Glosować można tutaj.

Z kolei od jutra do 31 marca mieszkańcy Malborka będą mogli składać wnioski z zadaniami, które chcieliby ująć w budżecie obywatelskim na 2018 rok. Na zadania w ramach tego budżetu zaplanowane jest ponownie 500 tys. zł, jednak tym razem środki zostaną podzielone na projekty duże i małe. Ograniczone zostaną także wartości jednego projektu do 200 tysięcy zł na projekt duży i 25 tysięcy złotych na projekt mały.

Marta Irzyk, Radio Tczew

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.radiotczew.pl. Telkab Sp. z o.o. z siedzibą w Tczewie, ul. Jagiellońska 55 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe