Twój pupil ci nie grozi! Zwierzęta nie przenoszą koronawirusa

  • 16.03.2020, 11:49 (aktualizacja 17.03.2020, 14:58)
  • Redakcja
Twój pupil ci nie grozi! Zwierzęta nie przenoszą koronawirusa fot. OTOZ Animals Tczew

Podziel się:

Oceń:

W związku z pojawiającymi się fałszywymi informacjami warto podkreślić, że zwierzęta nie przenoszą koronawirusa.

Mnóstwo fałszywych źródeł zdążyło podać do opinii publicznej informacje, że zwierzęta w jakikolwiek sposób mogą przenosić koronawirusa. Faktem jest, że to nieprawda. W związku z tym, Krajowa Izba Lekarsko - Weterynaryjna wystosowała specjalny komunikat, w którym informuje przede wszystkim, że w Polsce eutanazja zwierzęcia na życzenie nie istnieje. Dokument można przeczytać tutaj.

 

Podkreślamy, że zdaniem Światowej Organizacji Zdrowia i Światowej Organizacji Zdrowia Zwierząt nie ma obecnie dowodów, iż człowiek może się zarazić koronawirusem od zwierzęcia domowego. Zawsze jednak dobrze jest umyć ręce mydłem i wodą po kontakcie ze zwierzętami. Chroni to przed innymi patogenami, które mogą się przenosić ze zwierząt domowych na ludzi.

Krajowa Izba Lekarsko - Weterynaryjna

 

Tczewskie schronisko nie odnotowało jednak zwiększonej liczby porzuceń pupili. Joanna Sobaszkiewicz, z OTOZ Animals w Tczewie zauważa, że plotki dotyczące przenoszenia wirusa przez zwierzęta się pojawiają. Nie służą one przede wszystkim zwierzętom, które są niemymi ofiarami fake newsów:

loadingŁaduję odtwarzacz...

 

Wszystkie organizacje prozwierzęce, wszystkie schroniska boją się, że ludzie w to uwierzą. Zostało potwierdzone, że zwierzęta nie przenoszą koronawirusa. Jesteśmy bezpieczni w kontakcie z naszymi zwierzętami - one na to nie chorują, ani tego nie przenoszą. 

~ Joanna Sobaszkiewicz

Funkcjonowanie lokalnego schroniska ze względu na sytuację w kraju, nieco się zmieniło. Na teren obiektu nie są wpuszczane obce osoby ani wolontariusze, jednak jeśli dana osoba jest przekonana, że chce adoptować konkretne zwierzę, to po uprzednim uzgodnieniu telefonicznym, jest to możliwe


Schronisko w Tczewie ma teraz szczególne potrzeby, ponieważ pojawiają się pierwsze porzucone szczenięta. W związku z tym, OTOZ Animals w Tczewie sygnalizuje zapotrzebowanie na mleko dla młodych zwierząt.

 

 

 

Redakcja

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.radiotczew.pl. Telkab Sp. z o.o. z siedzibą w Tczewie, ul. Jagiellońska 55 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe