25 lat więzienia dla mężczyzny za podpalenie kamienicy w Tczewie. W pożarze zginęły dwie osoby

  • 17.03.2020, 11:11 (aktualizacja 17.03.2020, 12:57)
  • Redakcja
25 lat więzienia dla mężczyzny za podpalenie kamienicy w Tczewie. W pożarze zginęły dwie osoby fot. PSP Tczew

Podziel się:

Oceń:

W maju 2018 roku przy ul. Podgórnej w Tczewie doszło do tragicznego pożaru. Zginęły w nim dwie osoby, a dziewięć trafiło do szpitala. Sześć rodzin straciło dach nad głową.

W poniedziałek, 16 marca na karę 25 lat pozbawienia wolności Sąd Okręgowy w Gdańsku skazał 53-letniego Mirosława Sz. Taki wyrok usłyszał oskarżony o podpalenie kamienicy przy ulicy Podgórnej w Tczewie. Z ustaleń śledztwa wynika, że miał on podpalić drzwi wejściowe do kamienicy, będące jedynym wejściem do budynku. Mężczyzna miał polać je łatwopalną substancją. W pożarze zginęła dwuletnia dziewczynka i 79-letni mężczyzna

O poniedziałkowym wyroku sądu mówi Łukasz Zioła, rzecznik sądu okręgowego w Gdańsku:

loadingŁaduję odtwarzacz...

Oskarżony nie przyznał się do winy. Mirosławowi Sz. na poczet kary zaliczono pobyt w areszcie, może się też ubiegać o wcześniejsze zwolnienie po 20 latach. Mirosław Sz. będzie musiał zapłacić zadośćuczynienie niektórym rodzinom poszkodowanym w pożarze (od 100 tysięcy do 200 tysięcy złotych) i pokryć koszty naprawienia szkód. 

Wyrok nie jest prawomocny. 

Redakcja

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.radiotczew.pl. Telkab Sp. z o.o. z siedzibą w Tczewie, ul. Jagiellońska 55 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe