Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
piątek, 26 kwietnia 2024 02:58
Reklama

Wielkie wspólne szycie maseczek ochronnych - każdy może pomóc!

Szpitale w całym kraju mają od wielu dni ogromny problem - brakuje im podstawowego sprzętu ochronnego, niezbędnego w czasie walki z koronawirusem.
Wielkie wspólne szycie maseczek ochronnych - każdy może pomóc!

Autor: fot. materiały prasowe

W ramach akcji została także uruchomiona zbiórka na portalu zrzutka.pl (KLIK!) Maseczki nieodpłatnie szyją wolontariuszki i wolontariusze z całego powiatu. W tej chwili jest to już ponad 50 osób! Wciąż potrzebują oni materiałów - gumek, fizeliny medycznej, bawełny, nici i igieł. 

 

Wzory zostały opracowane we współpracy ze specjalistami medycznymi. Maseczki te nie chronią przed koronawirusem, bo takie możliwości mają tylko maski z odpowiednimi atestami. Ich zadaniem jest przede wszystkim ochrona innych przed naszymi wydzielinami oraz uniemożliwienie nam zbyt częstego dotykania twarzy.

info. #ngosySZYJĄMASKI3city

 

fot. Anna Kruszyńska

fot. Goska Golec

Maseczki są poddawane procedurom higienicznym już u instytucji przyjmujących.

Wzory zostały opracowane we współpracy ze specjalistami medycznymi. Maseczki te nie chronią przed koronawirusem, bo takie możliwości mają tylko maski z odpowiednimi atestami. Ich zadaniem jest przede wszystkim ochrona innych przed naszymi wydzielinami oraz uniemożliwienie nam zbyt częstego dotykania twarzy. Maski bawełniane poddawane są standardowym procedurom higienicznym bezpośrednio w placówkach. Wkłady z flizeliny medycznej zapewniają lepszą ochronę. Do personelu medycznego są kierowane głównie trzywarstwowe maski z flizeliny medycznej - maski jednokrotnego użytku.

Jak podkreślają organizatorzy: "Najpierw zbadaliśmy zapotrzebowanie i jesteśmy w stałym kontakcie ze służbami, które przyjmuję maseczki. Pozdrawiamy i zapraszamy do szycia lub pozyskiwania flizeliny." 


Problem dotyczy także przychodni, domów opieki czy policjantów. Przede wszystkim chodzi o m.in. o maseczki ochronne. Z pomocą w ich szyciu ruszają organizacje pozarządowe także w naszym mieście.

Mówi Paulina Kremer z Warsztatu Na Patencie

Kliknij aby odtworzyć
Wykryliśmy, że korzystasz z programu blokującego reklamy w przeglądarce (AdBlock lub inny). Dzięki reklamom oglądasz nasz serwis za darmo. Prosimy, wyłącz ten program i odśwież stronę.

Jak można pomóc i włączyć się w akcję? 

Kliknij aby odtworzyć
Wykryliśmy, że korzystasz z programu blokującego reklamy w przeglądarce (AdBlock lub inny). Dzięki reklamom oglądasz nasz serwis za darmo. Prosimy, wyłącz ten program i odśwież stronę.

Akcja jest skierowana do mieszkańców Tczewa, Pelplina i miejscowości Subkowy. Szczegóły na jej temat znajdziecie także TUTAJ. Maseczki trafią do placówek medycznych, organizacji świadczących usługi społeczne oraz przedsiębiorstw społecznych. 

fot. Warsztat na patencie

 

W Tczewie akcję koordynuje Warsztat na Patencie (Spółdzielnia Socjalna „Heca”) we współpracy z grupą Kreatywnie Zakręcone, Spółdzielnią Lodziarską Jasna, Fundacją Pokolenia, Zespołem Ajagore oraz Stowarzyszeniem na rzecz Szkolnictwa Specjalnego w Tczewie.

W Pelplinie akcją koordynuje Kociewska Spółdzielnia Socjalna.

Jesteśmy częścią akcji #ngosySZYJĄMASKI3city

Fundacja AID Ratunek prowadzi zbiórkę na środki ochrony osobistej na stronie rzutka.pl


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Karina 17.03.2020 20:33
Akcja godna pochwały ale szpitale chyba nie mogą przyjmować środków bez atestu. Wyobraźmy sobie że taką maskę uszyje osoba (nieświadomie) zarażona.

Reklama