Pomorscy strażacy pracują na granicach i przy szpitalnych namiotach. Mają także ważny apel

  • 18.03.2020, 09:26 (aktualizacja 18.03.2020, 14:00)
  • Redakcja
Pomorscy strażacy pracują na granicach i przy szpitalnych namiotach. Mają także ważny apel fot. archiwum KW PSP Gdańsk

Podziel się:

Oceń:

Nie tylko gaszą pożary i usuwają skutki wypadków. Strażacy z całego Pomorza czynnie uczestniczą w działaniach związanych z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem koronawirusa.

W działania związane z przeciwdziałaniem COVID-19 zaangażowanych w ciągu ostatniej doby było 57 pomorskich strażaków. Ich zadania mają charakter wspomagający działania innych służb. Pomorscy strażacy pełnią aktualnie dyżury w trzech morskich punktach granicznych - chodzi o porty w Gdańsku, Gdyni i Ustce. Zadaniem funkcjonariuszy straży pożarnej jest pomiar temperatury ciała osób przekraczających granicę. Pracy jest sporo, ponieważ podczas ostatniej doby, na przejściach granicznych morskich, skontrolowano 397 pojazdów i 1146 osób.

fot. archiwum KW PSP Gdańsk

 

Ratownicy z Komend Miejskich i Powiatowych PSP w Gdańsku, Gdyni, Pruszczu Gdańskim, Malborku, TczewieSztumie zabezpieczają również namioty, które zostały rozstawione przez strażaków przy szpitalach i pełnią funkcję zastępczych izb przyjęć.

 

fot. archiwum KW PSP Gdańsk

ZADBAJMY O ZDROWIE SWOJE I POMAGAJĄCYCH NAM OSÓB

Strażacy apelują, aby podczas zgłaszania interwencji, informować operatora 112 lub dyżurnego straży pożarnej o przebywaniu na kwarantannie związanej z COVID-19 lub odczuwanych objawach koronawirusa. Sytuacja epidemiologiczna na terenie całego kraju nie zwalnia jednostek ratowniczo-gaśniczych od wykonywania swoich ustawowych obowiązków, więc naprawdę warto ułatwić służbom bezpieczną pracę.

 

Jeżeli będziecie potrzebować naszej interwencji a przebywacie na kwarantannie, czy też macie objawy, które mogą świadczyć o zakażeniu, proszę - poinformujcie dyżurnego tak, abyśmy mogli dbając przede wszystkim o Państwa bezpieczeństwo, ale również o bezpieczeństwo naszych strażaków i ratowników, skutecznie prowadzić swoje działania.

 - Karina Stankowska, rzecznik prasowy Pomorskiego Komendanta Wojewódzkiego PSP

 

O szczegółach działań pomorskich strażaków i apelu służb mówi st. kpt. Karina Stankowska, rzecznik prasowy Pomorskiego Komendanta Wojewódzkiego PSP:

loadingŁaduję odtwarzacz...

Wszelkie szczegóły dotyczące działań strażaków w walce z koronawirusem znajdziecie na stronie www.straz.gov.pl/Koronawirus.

Redakcja

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.radiotczew.pl. Telkab Sp. z o.o. z siedzibą w Tczewie, ul. Jagiellońska 55 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe