UWAGA! Zmiany w kursowaniu pociągów

  • 20.03.2020, 14:37 (aktualizacja 20.03.2020, 16:40)
  • Redakcja
UWAGA! Zmiany w kursowaniu pociągów fot. canva

Podziel się:

Oceń:

Zmniejszeniu uległa liczba połączeń między Tczewem a Gdańskiem. Jest to wynik zawieszenia części połączeń na trasie, z uwagi na trwającą epidemię koronawirusa.

Ograniczeniu uległa liczba połączenia linii od Gdańska do Tczewa i Malborka. Od czwartku (19 marca) na trasę wyjechało mniej pociągów. Jest to wynik podejmowanych środków ostrożności i ochrony mieszkańców województwa pomorskiego przed koronawirusem. Zmiana w rozkładach jazdy wstępnie obejmuje czas od 19 do 27 marca. Jak informuje kolej każdorazowo przed podróżą należy sprawdzać strony internetowe i aktualizacje rozkładów jazdy. 

Aktualne rozkłady jazdy pociągów znajdziemy m.in. na stronach Portal Pasażera i Polregio.

fot. Polregio

 

Epidemia koronawirusa wpłynęła na liczbę pasażerów przemieszczającą się pociągami. Dlatego też zmniejszeniu uległa liczba kursów na niektórych liniach kolejowych. Najwięcej zmian i utrudnień wprowadzono dla pasażerów podróżujących na trasie z Trójmiasta do Tczewa, a także Malborka. 

 

fot. PKP

Przypomnijmy, że zmiany dotyczą także kursowania komunikacji autobusowej.  W tym popularnej w Tczewie Linii nr 50 obsługiwanej przez firmę Arriva.

 

W związku z wdrożeniem nadzwyczajnych rządowych rozwiązań, mających na celu zapobieganie, przeciwdziałanie i zwalczanie rozprzestrzenianiu się choroby COVID-19 wywoływanej przez koronawirus SARS-Cov-2, decyzją o zamknięciu wszystkich placówek oświatowych, kin i teatrów, ogłoszoną 11 marca 2020 roku przez Prezesa Rady Ministrów, zaleceniami Głównego Inspektora Sanitarnego oraz wprowadzeniu w Polsce stanu zagrożenia epidemicznego, informujemy o wprowadzeniu następujących zmian w rozkładzie jazdy komunikacji regionalnej.

                                                                                                                                                                                                                                                                                  - Arriva Company

 

Dokładny rozkład i zmiany w kursowaniu znajdziecie TUTAJ

 

Redakcja

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.radiotczew.pl. Telkab Sp. z o.o. z siedzibą w Tczewie, ul. Jagiellońska 55 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe