Fryzjerstwo w grach wideo: Fikcja czy rzeczywistość? [ROZMOWA]

  • 20.03.2020, 15:13 (aktualizacja 01.04.2020, 15:14)
  • Redakcja
Fryzjerstwo w grach wideo: Fikcja czy rzeczywistość? [ROZMOWA] fot. TV Tetka

Podziel się:

Oceń:

Jeśli gracie w gry wideo to na pewno spotkaliście się z różnego rodzaju symulatorami; chociażby lotnictwa, farmy czy fryzjerstwa. Przyjrzeliśmy się temu ostatniemu przypadkowi wraz z Anną Haftką - fryzjerką z zawodu. Punktem wyjścia naszej rozmowy była produkcja pod tytułem "Sally's Salon".

Jest to gra z gatunku time management stworzona przez Games Cafe Incorporated, w której zarządzamy własnym salonem fryzjerskim. Gracze wcielają się w Sally - fryzjerkę która świeżo po studiach zakłada swój własny salon. Obrała sobie ona jednak większy cel, ponieważ chce stworzyć markę zaczynając od jej rodzinnego miasta, aż po Hollywood.

Rozgrywka polega na jak najszybszym obsługiwaniu klientów w taki sposób, aby wyszli z salonu zadowoleni. Sally może jednak zająć się tylko jednym z nich w danym czasie, dlatego musimy zastanowić się który z klientów powinien być naszym priorytetem. Aby z powodzeniem ukończyć poziom, musimy wypracować odpowiednią ilość utargu. Na początku kolejnego dnia, możemy ulepszyć już posiadane stacje lub kupić całkiem nowe, a nawet zmienić uniform Sally dzięki któremu będzie poruszać się po salonie szybciej. Im wyżej się pniemy, tym bardziej wymagający klienci przyjdą do naszego salonu - od starszych pań do punk rockowców - każdy ma inny poziom cierpliwości reprezentowany poprzez serduszka. Im szybciej i dokładniej dbamy o klienta, tym większy napiwek od niego dostaniemy. Jeśli serca spadną do zera, zniecierpliwiona osoba opuści salon. Oczywiście, jeśli jesteśmy zajęci innymi klientami, możemy używać gazet, kawy i świeczek zapachowych aby przytrzymać zainteresowanych chwilę dłużej. Sally jako fryzjerka zajmuje się myciem, suszeniem, ścinaniem i malowaniem włosów, ale wraz z nowymi lokacjami pojawiają się dodatkowe zadania, których musimy się podjąć. W Sally’s Salon na graczy czeka pięćdziesiąt poziomów osadzonych chociażby w galerii handlowej, na plaży czy w kurorcie narciarskim. Całość opatrzona jest kolorową grafiką i upbeatową ścieżką dźwiękową.

Sally’s Salon ukazało się 25 lipca 2007 roku na platformach:

  • PC 
  • iOS 
  • Android 
  • Nintendo DS.
     

Po przeanalizowaniu tej produkcji zapewne zastanawiacie się jak zadania wykonywane codziennie przez wyszkolone do tego zawodu osoby, mają się do swoich odpowiedników w grze wideo. Zapytaliśmy o to naszego gościa, Annę Haftkę, zawodową fryzjerkę:

loadingŁaduję odtwarzacz...

 

Każdy ma swój rodzaj włosa. Nie każdy może się układać jak ten na zdjęciu. 

-Anna Haftka

 

I tak właśnie wygląda porównanie fikcji do rzeczywistości z perspektywy fryzjerki. Jak mogliście usłyszeć fryzjerstwo w grach jest trochę przekolorowane, ale z drugiej strony taka forma rozrywki może zachęcić młodsze osoby do wstępnego obrania sobie ścieżki na przyszłość.

Redakcja

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.radiotczew.pl. Telkab Sp. z o.o. z siedzibą w Tczewie, ul. Jagiellońska 55 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe