Czy w Parku Miejskim jest bezpiecznie?

  • 23.03.2020, 08:27 (aktualizacja 23.03.2020, 12:13)
  • Redakcja
Czy w Parku Miejskim jest bezpiecznie? fot. Tczew Street Photo Shot

Podziel się:

Oceń:

Podczas marcowej nawałnicy w Parku Miejskim doszło do poważnego wypadku - jedno ze zniszczonych drzew spadło na spacerującą kobietę. Zdarzenie wywołało pytania m.in. o to, czy w tczewskim parku można czuć się bezpiecznie?

12 marca wichura zniszczyła w tczewskim Parku Miejskim aż 26 drzew. Jedno z nich spadło na spacerującą kobietę, która doznała obrażeń niezagrażających życiu, jednak na miejscu zginął jej pies. O skutkach nawałnicy, w której porywy wiatru osiągały prędkość ponad 100 km/h mówi inspektor do spraw zieleni Wydziału Spraw Komunalnych i Inwestycji tczewskiego urzędu miejskiego Janusz Landowski:

loadingŁaduję odtwarzacz...

Wszystkie powalone drzewa zostały uprzątnięte. Do końca jesieni ma potrwać inwentaryzacja parku wraz z przygotowaniem wstępnej koncepcji rewitalizacji. Łącznie będzie to kosztować około 110 tysięcy złotych. Dzięki temu władze będą mogły zlecić projekt ostateczny rewitalizacji po zatwierdzeniu go przez Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków:

loadingŁaduję odtwarzacz...

Jeśli mamy obawy i spostrzeżenia, że konkretne drzewo jest niebezpieczne możemy to zgłosić do Wydziału Spraw Komunalnych i Inwestycji lub straży pożarnej

Więcej na ten temat w materiale telewizji Tetka:

Przy okazji służby przypominają, by w trudnych warunkach pogodowych unikać przebywania w zadrzewionych miejscach i tym bardziej nie chronić się w nich przed silnym wiatrem czy burzą.

Redakcja

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.radiotczew.pl. Telkab Sp. z o.o. z siedzibą w Tczewie, ul. Jagiellońska 55 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe