"Krwiodawstwo to misja i wielki test odpowiedzialności" - jak w obliczu pandemii koronawirusa wygląda sytuacja w województwie pomorskim?

  • 23.03.2020, 09:49 (aktualizacja 01.04.2020, 07:57)
  • Redakcja
"Krwiodawstwo to misja i wielki test odpowiedzialności" - jak w obliczu pandemii koronawirusa wygląda sytuacja w województwie pomorskim? fot. Pixabay

Podziel się:

Oceń:

Regionalne Centra Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa z całej Polski na swoich stronach internetowych apelują o oddawanie krwi, zwłaszcza teraz, w sytuacji pandemii koronawirusa. Jak się okazało, w Regionalnym Centrum w Gdańsku sytuacja ma się na razie bardzo dobrze. Nie brakuje ani krwi, ani chętnych by ją oddać. Wszystkie osoby, które są zdrowe, nie miały kontaktu z osobami zarażonymi i nie przebywały w ostatnim czasie za granicą, mogą zgłosić się do wszystkich oddziałów terenowych Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Gdańsku. Oddawanie krwi zarówno wcześniej, jak i teraz jest całkowicie bezpieczne.

 

Krwiodawstwo to misja i wielki test odpowiedzialności.
 

Wszyscy jesteśmy teraz przed wielkim testem społecznej odpowiedzialności. Lekarze, pielęgniarki, farmaceuci, policja, wojsko i wiele innych zawodów każdego dnia zdają najtrudniejszy egzamin w życiu. Jednakże pomoc Honorowych Dawców Krwi jest niezastąpiona. Zgłaszajcie się do Centrów Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa bo krew jest teraz bardzo potrzebna.
 

To czas mądrych wyborów i decyzji. Dlatego oddaj krew i przyłącz się do tych, którzy w tym trudnym czasie pozostają na służbie człowiekowi. Niech „łączy nas krew, która ratuje życie".

- www.twojakrew.pl

 

Zapotrzebowanie na leczenie krwią mimo sytuacji epidemicznej nie maleje, dlatego sprawdziliśmy jak w tej chwili wygląda sytuacja w naszym regionie. Zapytaliśmy między innymi o to, czy w naszym województwie brakuje dawców i krwi. Mówi Anna Jaźwińska-Curyłło, zastępca dyrektora do spraw medycznych Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Gdańsku.

loadingŁaduję odtwarzacz...

Jak w obecnej sytuacji zmieniły się procedury dla osób chcących oddać krew? 

loadingŁaduję odtwarzacz...

Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa apeluje o to, by nadal oddawać krew i przypomina by osoby pracujące w ochronie zdrowia (lekarze, pielęgniarki, położne, ratownicy medyczni, diagności i technicy) do odwołania wstrzymały się z oddawaniem krwi. 

Więcej informacji na ten temat szukajcie na stronie www.krew.gda.pl.

fot. www.krew.gda.pl

 

Oddział Terenowy w Tczewie

83-110 Tczew

ul. Piaskowa 3

tel. 58 562 33 41

st. piel. koordynująca: Krystyna Witkowska-Bóll

e-mail: [email protected]

Rejestracja dawców:

  • poniedziałek, wtorek, piątek od 7:15 do 9:30
  • środa od 7:15 do 11:30
  • czwartek od 10:00 do 12:00

 

Oddział Terenowy w Starogardzie Gdańskim

83-200 Starogard Gdański

ul. dr Józefa Balewskiego 1

st .piel. koordynująca: Ewa Karwowska

tel. 58 562 50 05

e-mail: [email protected]

Rejestracja dawców:

  • od poniedziałku do piątku w godzinach od 7:00 do 11:30
Redakcja

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.radiotczew.pl. Telkab Sp. z o.o. z siedzibą w Tczewie, ul. Jagiellońska 55 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe