"UberKomunia" - dobry pomysł dla wiernych pozostających w domach czy niepotrzebne ryzyko?

  • 23.03.2020, 14:19 (aktualizacja 23.03.2020, 15:40)
  • Redakcja
"UberKomunia" - dobry pomysł dla wiernych pozostających w domach czy niepotrzebne ryzyko? fot. Parafia Podwyższenia Krzyża Świętego w Tczewie

Podziel się:

Oceń:

Na Facebooku parafii Podwyższenia Krzyża Świętego w Tczewie pojawił się komunikat o inicjatywie nazwanej "UberKomunia".

Parafia informuje, że ze względu na wskazanie do pozostawania w domu, a co za tym idzie, brak dostępu do fizycznej Eucharystii, wierzący odczuwają “duchowy dyskomfort”. "UberKomunia" to usługa, o którą za darmo może poprosić każdy parafianin.

 

W celu skorzystania z niej należy przesłać w wiadomości numer telefonu, adres oraz liczbę hostii, które ma przywieźć ksiądz. Przed wizytą parafianin otrzyma powiadomienie SMS-owe o konkretnej godzinie odwiedzin. Organizatorzy akcji zapewniają, że, ksiądz dostarczający komunię zachowuje przy tym wszelkie zasady higieny, a wizyta duchownego trwa pół minuty.

- Parafia Podwyższenia Krzyża Świętego w Tczewie

 

Parafia podkreśla, że w zależności od zapotrzebowania, Komunia być może będzie rozwożona nie tylko w niedzielę. Temat wywołał wśród komentujących sporo kontrowersji, dotyczących przede wszystkim możliwości zakażenia koronawirusem.

fot. Facebook 

O szczegółach inicjatywy przeczytacie na Facebookowym profilu parafii Podwyższenia Krzyża Świętego w Tczewie.

Redakcja

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.radiotczew.pl. Telkab Sp. z o.o. z siedzibą w Tczewie, ul. Jagiellońska 55 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe