Pół miliona złotych dla Szpitali Tczewskich na zakup m.in. maseczek i środków do dezynfekcji

  • 23.03.2020, 15:10 (aktualizacja 23.03.2020, 15:47)
  • Redakcja
Pół miliona złotych dla Szpitali Tczewskich na zakup m.in. maseczek i środków do dezynfekcji fot. Tv Tetka

Podziel się:

Oceń:

Pieniądze pochodzą z rezerwy budżetu miasta, przeznaczonej na sytuacje kryzysowe.

Na portalu miejskim Wrota Tczewa oraz Facebooku prezydenta Mirosława Pobłockiego pojawiła się informacja o przekazaniu funduszy dla Szpitali Tczewskich S.A. 

 

W związku z zagrożeniem epidemicznym podjąłem decyzję o udzieleniu pomocy Szpitalom Tczewskim S.A. Pomoc dotyczy zakupu ze środków budżetu miasta i przekazania Szpitalom Tczewskim artykułów ochrony osobistej dla personelu szpitala.

Za kwotę 0,5 mln zł zakupione będą m.in. maseczki, kombinezony, gogle, przyłbice, środki do dezynfekcji. Środki pochodzą z rezerwy budżetu miasta, przeznaczonej na sytuacje kryzysowe. Wsparcie pozwoli tczewskiej placówce zabezpieczyć najpilniejsze potrzeby wynikające z obecnej sytuacji rozprzestrzeniania się koronawirusa, a tym samym zapewnić bezpieczeństwo personelowi szpitala i pacjentom.

- prezydent Tczewa Mirosław Pobłocki 

 

Do prezydenta Tczewa o udzielenie wsparcia Szpitale Tczewskie zwróciły się w związku ze wzrostem cen na środki ochrony bezpośredniej. Mówi prezes Maciej Bieliński

loadingŁaduję odtwarzacz...

 

Redakcja

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.radiotczew.pl. Telkab Sp. z o.o. z siedzibą w Tczewie, ul. Jagiellońska 55 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe