Lokalne firmy produkują maski ochronne. Można im pomóc!

  • 24.03.2020, 10:40 (aktualizacja 24.03.2020, 13:33)
  • Redakcja
Lokalne firmy produkują maski ochronne. Można im pomóc! fot. KafCOM

Podziel się:

Oceń:

W okresie epidemii koronawirusa wiele firm oferuje swoją pomoc placówkom medycznym. Jednym z takich przedsiębiorstw jest Kafcom z Pelplina, współpracujące z innymi firmami z branży elektronicznej.

Firma z Pelplina zdecydowała się wyprodukować za pomocą drukarki 3D przyłbice ochronne, które pomogą zachować standardy bezpieczeństwa pracownikom służby zdrowia i nie tylko. KafCOM na co dzień zajmuje się tworzeniem fotobudek, maszyn do ciężkiego dymu i tym podobnych sprzętów, ale teraz poświęca się w stu procentach pomocy, na rzecz bezpieczeństwa osób pracujących w walce z COVID - 19. W tym momencie KafCOM posiada dwie drukarki 3D i jeden polter drukujący. Inicjatorzy akcji zamówili już 8 nowych drukarek, które przez 24 godziny na dobę będą produkować elementy niezbędne do stworzenia maski ochronnej, zaprojektowanej przez czeską firmę Prusa Research - to projekt tej firmy uzyskał rekomendację czeskiego Ministerstwa Zdrowia i jest już masowo drukowany za granicą. Nowy sprzęt umożliwi drukowanie nawet dwudziestu przyłbic w ciągu dnia.

 

Maska taka składa się z trzech elementów: z plastiku, który wydrukujemy, przezroczystej folii PETG oraz gumki. Tak wykonane maski przekazujemy do szpitali i innych służb, które tego potrzebują.

~ Marcin Rogaczewski, współorganizator akcji

 

Marcin Rogaczewski, który współorganizuje akcję drukowania przyłbic, opowiedział o tym w jaki sposób przebiega proces ich tworzenia i skąd wziął się pomysł na tego typu inicjatywę:

loadingŁaduję odtwarzacz...

Aby prężnie działać na rzecz walki z koronawirusem, firma potrzebuje wsparcia finansowego. W tym celu zorganizowano zbiórkę na portalu zrzutka.pl, gdzie każdy może wpłacić dowolną kwotę. Zbiórkę pieniędzy na ten cel można znaleźć tutaj.

Za zebrane pieniądze, na bieżąco kupowane będą:

  • filament ( PETG )
  • bezbarwne płyty PETG o grubości 0,5 mm
  • gumka odzieżowa
  • materiały eksploatacyjne do drukarek 3D

O zbiórce pieniędzy i celach inicjatywy opowiedział Marcin Patyk z firmy KafCOM:

loadingŁaduję odtwarzacz...

Wszystkie wydrukowane maski zostaną bezpłatnie przekazane do okolicznych szpitali, biorąc pod uwagę ich zapotrzebowanie.

Szukamy sponsorów i ludzi dobrej woli, którzy wspomogą nas w produkcji, żeby tych masek było jak najwięcej. Najważniejszy w tym wszystkim jest czas działania, a mamy go coraz mniej.

~ Marcin Rogaczewski, współorganizator akcji

Redakcja

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.radiotczew.pl. Telkab Sp. z o.o. z siedzibą w Tczewie, ul. Jagiellońska 55 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe