Koronawirus w Polsce: rząd wprowadził dodatkowe ograniczenia

  • 24.03.2020, 18:15 (aktualizacja 24.03.2020, 19:08)
  • Redakcja
Koronawirus w Polsce: rząd wprowadził dodatkowe ograniczenia fot. pixabay

Podziel się:

Oceń:

24 marca odbyła się konferencja prasowa z udziałem premiera Mateusza Morawieckiego i ministra zdrowia Łukasza Szumowskiego. Ogłoszono podczas niej kolejne decyzje związane z rozprzestrzenianiem się koronawirusa w Polsce. Ograniczenia dotyczą przemieszczania się.

Polski rząd podjął kolejne kroki, by walczyć z epidemią koronawirusa. Jak ogłosił premier Mateusz Morawiecki, od 25 marca do 11 kwietnia nie będzie można się swobodnie przemieszczać.

Wyjątki dotyczą dotarcia do miejsca pracy (także wyjazdów/wyjść w celu zakupienia towarów związanych z działalnością), załatwiania spraw niezbędnych do życia, czyli zakupów spożywczych i w aptece, wizyt u lekarza czy wyprowadzania psów, a także wolontariatu polegającego na pomocy osobom przebywającym w kwarantannie lub seniorom.

Poza członkami rodziny, przemieszczać się będzie można tylko w grupach dwuosobowych.

Ponadto zdecydowano o ograniczeniu możliwości podróżowania środkami transportu publicznego. Zgodnie z nowymi zaleceniami, np. w autobusach przez pasażerów będzie mogła być zajęta tylko połowa z dostępnych miejsc siedzących.

Obostrzenia objęły też obrzędy religijne - w mszy, ślubie lub pogrzebie uczestniczyć będzie mogło zaledwie pięć osób poza kapłanami i osobami sprawującymi daną posługę.

Ograniczenia uczestnictwa w imprezach masowych i zgromadzeniach poszły jeszcze dalej - w najbliższych tygodniach spotykać się będzie można tylko z najbliższymi. Nie dotyczy to miejsc pracy. W tym przypadku trzeba przestrzegać zaleceń Głównego Inspektora Sanitarnego, czyli zachowywać odpowiednią odległość między współpracownikami i zapewnić dostęp do środków dezynfekcji.

Za złamanie przepisów grozi mandat w wysokości do 5 tysięcy złotych.

Przedstawiciele rządu podkreślają, że takie rozwiązania są konieczne, by ograniczyć liczbę zachorowań.

Wprowadzone wcześniej ograniczania nadal obowiązują.

Dodatkowe informacje można znaleźć TUATJ.

Redakcja

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.radiotczew.pl. Telkab Sp. z o.o. z siedzibą w Tczewie, ul. Jagiellońska 55 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe