Nowe procedury w tczewskim MOPS-ie

  • 25.03.2020, 09:47 (aktualizacja 25.03.2020, 17:01)
  • Redakcja
Nowe procedury w tczewskim MOPS-ie fot. Aleksandra Kęprowska

Podziel się:

Oceń:

Po ogłoszeniu przez premiera Mateusza Morawieckiego stanu epidemii Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Tczewie opracował nowe procedury.

Zmianie uległy procedury obsługi zgłoszeń przez Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Tczewie.

1. Kontakt z Miejskim Ośrodkiem Pomocy Społecznej możliwy jest jedynie drogą elektroniczną, mailową oraz za pomocą skrzynki umieszczonej przed budynkiem ośrodka. 

2. Skrzynka kontaktowa opróżniana jest co 48 godzin, w celu zachowania okresu kwarantanny.

3. W związku z wprowadzonym stanem epidemii, wywiady środowiskowe przeprowadzane są telefonicznie.

4. Podczas rozmowy telefonicznej należy poinformować pracownika socjalnego o wszystkich rzeczach, które mogą decydować o przyznaniu wsparcia.

5. W trakcie rozmowy telefonicznej pracownik socjalny ma obowiązek poinformować osobę zgłaszającą się o pomoc o zasadach przyznawania pomocy oraz odpowiedzialności karnej za składanie fałszywych oświadczeń.

6. Po przeprowadzeniu wywiadu telefonicznego pracownik socjalny ma obowiązek odczytania wywiadu klientowi. Jeżeli osoba ubiegająca się o pomoc dotychczas nie korzystała ze wsparcia instytucji pomocowej zobowiązana będzie do podpisania dokumentów, ja tylko będzie możliwa wizyta w ośrodku.

7. Klient zobowiązany jest do niezwłocznego złożenia oświadczenia na adres mailowy lub w skrzynce pocztowej przed budynkiem pomocy społecznej o treści:

 

Zgadzam się z treścią wywiadu odczytanego w dniu ... przez pracownika socjalnego (imię i nazwisko). 

 

8. W miejscu podpisu klienta, pracownik socjalny zapisuje:

 

W dniu ... odczytano wywiad (imię i nazwisko klienta), klient nie wniósł zastrzeżeń do odczytanej treści.

 

Wszystkie potrzebne i ważne informacje zawarte są na stronie internetowej Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Tczewie.


Z uwagi na konieczność wdrożenia kolejnych ograniczeń w funkcjonowaniu ośrodka, klienci którzy dotychczas pobierali świadczenia w kasie zobowiązani są niezwłocznie złożyć do informację z numerem rachunku bankowego, na który zostaną przekazane świadczenia.

Redakcja

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.radiotczew.pl. Telkab Sp. z o.o. z siedzibą w Tczewie, ul. Jagiellońska 55 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe