Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
czwartek, 28 marca 2024 20:32
Reklama Przekaż 1,5 % podatku dla Ewy Misztal
Reklama

Zakupy w sklepach z dodatkowymi środkami ostrożności

Do 11 kwietnia zakazane jest przemieszczanie się bez wyraźnej potrzeby. Nie dotyczy to wychodzenia do pracy, apteki czy sklepu. W stanie epidemii najważniejsze jest jednak minimalizowanie ryzyka zwłaszcza w czasie niezbędnych czynności. Dlatego w wielu sklepach obowiązują nowe zasady.
Zakupy w sklepach z dodatkowymi środkami ostrożności

Autor: fot. A. Kęprowska

Do mniejszych sklepów może np. wejść tylko jedna osoba, a w supermarketach w środku może być 50 osób. Przy kasach pojawiły się osłony z pleksi oraz płyny dezynfekcyjne, a w wielu miejscach klienci tak jak pracownicy muszą zakładać rękawiczki. Ponadto odstęp między osobami stojącymi w kolejce powinien wynosić przynajmniej metr. To też czas, kiedy najlepiej za zakupy płacić bezgotówkowo - kartą lub smartfonem. By nie było potrzeby wpisywania numeru PIN, banki zdecydowały się na podwyższenie limitów dla transakcji zbliżeniowych.

Sprawdziliśmy, jak sytuacja wygląda w niektórych małych sklepach w Tczewie. Pani Justyna pracująca w jednej z piekarni na Starym Mieście zwraca uwagę na to, że największym problemem jest wytłumaczenie wzmożonych środków ostrożności osobom starszym:

Kliknij aby odtworzyć
Wykryliśmy, że korzystasz z programu blokującego reklamy w przeglądarce (AdBlock lub inny). Dzięki reklamom oglądasz nasz serwis za darmo. Prosimy, wyłącz ten program i odśwież stronę.

Pracownicy sklepów obawiają się o swoje zdrowie, dlatego apelują do wszystkich robiących zakupy o dostosowanie się do nowych ograniczeń

Zachęcamy by do zakupów dobrze się przygotować. Nie spędzać poza domem zbyt dużo czasu. Ważne jest zaplanowanie domowego systemu żywienia - spisania całotygodniowego menu, w taki sposób, by nie odwiedzać bez potrzeby zbyt wielu sklepów i nie marnować żywności. Osoby starsze powinny całkowicie zrezygnować z wychodzenia z domu. Niektóre sklepy i supermarkety oferują dostawę do domu lub pośredniczą między seniorami a wolontariuszami, którzy mogą zrobić dla nich zakupy. Jeśli starsze osoby muszą samodzielnie wybrać się do sklepu, to w wielu miejscach mogą liczyć na priorytetową obsługę przy kasie. 


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Reklama