Kolejne zmiany w funkcjonowaniu komunikacji miejskiej [AKTUALIZACJA]

  • 25.03.2020, 15:17 (aktualizacja 27.03.2020, 11:26)
  • Redakcja
Kolejne zmiany w funkcjonowaniu komunikacji miejskiej [AKTUALIZACJA] fot. Aleksandra Kęprowska

Podziel się:

Oceń:

W związku z zaostrzeniem przepisów dotyczących poruszania się, w tym korzystania z komunikacji miejskiej, tczewski przewoźnik, czyli Spółka Gryf wprowadziła zmiany w kursowaniu autobusów.

Zgodnie z nowymi zaleceniami, środkami publicznego transportu zbiorowego można przewozić, w tym samym czasie, nie więcej osób, niż wynosi połowa miejsc siedzących. W związku z tym w Tczewie wprowadzono 14 dodatkowych kursów na liniach, z których najczęściej korzystają osoby dojeżdżające do zakładów pracy - mowa o autobusach nr 3, 4, 7 i 17. Część tych kursów jest dublowana, a dodatkowe autobusy kursują w godzinach wskazanych przez największe tczewskie firmy - jest to czas, kiedy pracownicy dojeżdżają do pracy, bądź z niej wracają. Szczegóły przedstawił dyektor Zakładu Usług Komunalnych w Tczewie Przemysław Boleski.

loadingŁaduję odtwarzacz...

 

Regularnie dezynfekowane będą też przystanki komunikacji miejskiej, szczególnie te, gdzie znajdują się ławki.

 

loadingŁaduję odtwarzacz...

W trosce o bezpieczeństwo osób korzystających z komunikacji miejskiej przewoźnik zachęca do bezgotówkowego zakupu biletów, który można zrealizować m.in. na węźle transportowym. Znajduje się tam bezgotówkowy biletomat, w którym można zakupić jednorazowe bilety komunikacji miejskiej oraz doładować Kartę Miejską. 

 

Redakcja

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.radiotczew.pl. Telkab Sp. z o.o. z siedzibą w Tczewie, ul. Jagiellońska 55 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe