Urzędy skarbowe zamknięte. Jak swoje sprawy mogą załatwiać mieszkańcy Tczewa i okolic?

  • 26.03.2020, 11:56 (aktualizacja 27.03.2020, 12:27)
  • Redakcja
Urzędy skarbowe zamknięte. Jak swoje sprawy mogą załatwiać mieszkańcy… fot. Tv Tetka

Podziel się:

Oceń:

Rozprzestrzenianie się koronawirusa wpłynęło na pracę wszystkich urzędów. Ministerstwo Finansów i Krajowa Administracja Skarbowa podjęły decyzję o zamknięciu urzędów skarbowych. Kontakt z nimi jest jednak możliwy przez telefon lub internet. KAS apeluje o korzystanie z e-usług oraz kontaktu poprzez e-PUAP i infolinię. Twój e-PIT i e-Deklaracje, dostępne na portalu podatki.gov.pl, pomogą rozliczyć podatki bez wizyty w urzędzie skarbowym.

Skarbówka nie zawiesiła pracy całkowicie, ale ograniczyła bezpośredni dostęp podatników do placówki do 10 kwietnia. Urzędnicy zachęcają do korzystania z elektronicznych form rozliczeń i zdalnego kontaktu.

O szczegółach mówi naczelnik urzędu skarbowego w Tczewie Andrzej Rautenberg:

Zachęcam do kontaktu za pośrednictwem elektronicznym. Składając na przykład zeznanie podatkowe możemy to zrobić bez wizyty w urzędzie skarbowym korzystając z usługi Twój e-PIT albo za pomocą systemu e-deklaracje. Wszystkie zaświadczenia wydawane przez urzędy skarbowe można też uzyskać drogą internetową. 

- Andrzej Rautenberg, naczelnik urzędu skarbowego w Tczewie

 

loadingŁaduję odtwarzacz...

Jakie ułatwienia przygotowuje rząd dla podatników?

loadingŁaduję odtwarzacz...

 

W związku z nadzwyczajną sytuacją, która panuje obecnie w kraju rząd zdecydował się przedłużyć termin składania deklaracji PIT. Większość podatników będzie miało czas na zrobienie tego do 31 maja.

- pit.pl

 

Szczegółowe informacje o elektronicznych usługach dla podatników można znaleźć na stronach internetowych poszczególnych urzędów skarbowych oraz na podatki.gov.pl. Na portalu znajdują się też wszystkie informacje potrzebne do złożenia PIT, m.in. instruktaż, najczęściej zadawane pytania wraz z odpowiedziami i wskazówki jak przekazać 1% podatku. W serwisie biznes.gov.pl znajdują się opisy elektronicznych usług świadczonych przez urzędy skarbowe, między innymi informacje o tym w jaki sposób, za pomocą Internetu, można złożyć wniosek oraz uzyskać zaświadczenie o niezaleganiu w podatkach i należnościach celnych lub stwierdzające stan zaległości.


Rozwiązania Ministerstwa Finansów w pakiecie działań tarczy antykryzysowej dostępne są TUTAJ

Redakcja

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.radiotczew.pl. Telkab Sp. z o.o. z siedzibą w Tczewie, ul. Jagiellońska 55 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe