Gmina Tczew przekaże 35 000 zł na Szpitale Tczewskie

  • 26.03.2020, 12:10 (aktualizacja 27.03.2020, 12:16)
  • Redakcja
Gmina Tczew przekaże 35 000 zł na Szpitale Tczewskie fot. Gmina Tczew

Podziel się:

Oceń:

W związku z epidemią koronawirusa na konto tczewskiego szpitala trafi kolejna pula pieniędzy.

Gmina Tczew nie zostaje w tyle, jeśli chodzi o pomoc dla Szpitali Tczewskich S.A. i przekazuje 35 tysięcy złotych na walkę z koronawirusem. Jak czytamy na stronie Gminy Tczew: Zapewnienie zdrowia i bezpieczeństwa naszych mieszkańców, to sens naszej pracy i samorządowych działań. W momencie gdy Polska i świat zmagają się z wyzwaniem jakie postawił przed nami rozprzestrzeniający się wirus, nasza odpowiedź może być tylko jedna: odpowiedzialność i solidarność

 

W związku z tym, podjąłem decyzję o przekazaniu na rzecz Szpitali Tczewskich 35.000 zł. Środki te z całą pewnością zostaną przeznaczone na zapewnienie środków ochrony osobistej dla służby medycznej oraz pacjentów. Przeciwdziałamy rozprzestrzenianiu się COVID-19 wspólnie, i na pewno nie jest to nasze ostatnie słowo.

- Krzysztof Augustyniak, Wójt Gminy Tczew

 

Jak podkreślił Wójt Gminy Tczew, nie jest to prawdopodobnie jedyna forma pomocy, jaką gmina zaoferuje instytucjom niosącym pomoc mieszkańcom. Wcześniej wsparcie, w kwocie pół miliona złotych na Szpitale Tczewskie S.A. przekazało Miasto Tczew.

Redakcja

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.radiotczew.pl. Telkab Sp. z o.o. z siedzibą w Tczewie, ul. Jagiellońska 55 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe