Zmiany w konkursie "Rowerem do pracy" - brak m.in. pakietów śniadaniowych

  • 26.03.2020, 12:13 (aktualizacja 27.03.2020, 14:37)
  • Redakcja
Zmiany w konkursie "Rowerem do pracy" - brak m.in. pakietów śniadaniowych

Podziel się:

Oceń:

W obliczu zagrożenia epidemiologicznego wprowadzono kilka zmian w tej edycji konkursu.

W poniedziałek, 30 marca w Tczewie rusza IV edycja konkursu „Rowerem do Pracy”. Do piątku, 27 marca zarejestrowano 42 firmy i 166 pracowników. Mówi Grzegorz Pawlikowski z Urzędu Miejskiego w Tczewie:

loadingŁaduję odtwarzacz...

Tymczasem, w związku z panującą aktualnie epidemią w plebiscycie nastąpiło kilka istotnych zmian. Najważniejszą z nich jest rezygnacja z nagrody w postaci cotygodniowych pakietów śniadaniowych, która przysługiwała za spełnienie warunku min. sześciu przejazdów do/z pracy. W związku z pojawieniem się zagrożenia epidemiologicznego, wiele największych firm uczestniczących w konkursie "Rowerem do Pracy" wprowadziło zakaz wstępu do swoich zakładów dla podmiotów zewnętrznych (m.in. firm cateringowych). Organizatorzy zaznaczają, że związku z tym, że ponad połowa dostarczanych pakietów śniadaniowych w ramach konkursu, miała być skierowana do tych kilku największych przedsiębiorstw, realizacja tej nagrody stała się niemożliwa.

loadingŁaduję odtwarzacz...

Jako alternatywę nagrody kanapkowej, wprowadzona zostanie „tygodniowa premia za aktywność”. Każdy z uczestników i uczestniczek konkursu, który odbędzie min. sześć przejazdów rowerowych do pracy w danym tygodniu, nabywa prawo do premii w wysokości 200 punktów. Będzie ona doliczana w kolejnym tygodniu do szóstego przejazdu z poprzedniego tygodnia. Dzięki takiej alternatywie uczestnicy konkursu będą mieli więcej wirtualnej konkursowej waluty na zakup indywidualnych nagród ze specjalnego sklepu. Sam sklep konkursowy z nagrodami będzie natomiast uruchomiony dopiero w momencie unormowania się sytuacji epidemiologicznej w kraju. Jest to spowodowane rodzajem oferowanych nagród, takich jak bilety do kina, na basen, siłownię czy też voucherów do restauracji.

Nowa wersja regulaminu konkursu umożliwia też zorganizowanie innych kategorii wyboru najczęściej korzystających z rowerów firm. Jako że aktualnie nie we wszystkich firmach pracownicy pracują na miejscu, a duża część działa w ramach pracy zdalnej, to utrudniona jest możliwość porównywania między sobą różnych podmiotów w tej rowerowej rywalizacji.

loadingŁaduję odtwarzacz...

Organizatorzy wspominają, że poinformują uczestników o tym, kiedy ustalone zostaną inne formy wyboru najbardziej rowerowych firm lub kiedy do skutku dojdzie wznowienie rywalizacji.

Przejazdy rekreacyjne nadal będą punktowane, ale warto zadbać o rekreację zgodną z zaleceniami Ministerstwa Zdrowia, tj. z zachowaniem ograniczeń odległości oraz limitu przemieszczających się osób (maksymalnie dwie osoby, z wyłączeniem rodzin).

Organizatorzy zaznaczają, że powyższe zmiany zostały ustalone w oparciu o konsultacje przeprowadzone z firmami zgłoszonymi do IV edycji konkursu "Rowerem do Pracy".

Redakcja

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.radiotczew.pl. Telkab Sp. z o.o. z siedzibą w Tczewie, ul. Jagiellońska 55 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe