ZUS daje możliwość odroczenia terminu płatności składek. Jak złożyć wniosek?

  • 30.03.2020, 11:13 (aktualizacja 30.03.2020, 13:20)
  • Redakcja
ZUS daje możliwość odroczenia terminu płatności składek. Jak złożyć wniosek?… fot. Aleksandra Kęprowska

Podziel się:

Oceń:

Do Zakładu Ubezpieczeń Społecznych spływają wnioski w sprawie odroczenia terminu płatności składek. Odroczenie, zawieszenie lub wydłużenie spłaty układów ratalnych to nowa forma pomocy dla przedsiębiorców w związku z epidemią koronawirusa.

Coraz więcej przedsiębiorców decyduje się na skorzystanie z możliwości odroczenia płatności składek ZUS. Jeżeli z powodu epidemii koronawirusa przedsiębiorca ma problemy, by zapłacić bieżące składki lub należności, może skorzystać z uproszczonych form pomocy:

  • odroczenia o 3 miesiące terminu płatności składek za okres od lutego do kwietnia 2020 r.,
  • zawieszenia na 3 miesiące realizacji umowy zawartej z ZUS, w której termin płatności rat bądź składek wyznaczono w okresie od marca do maja 2020 r., i tym samym wydłużenia o 3 miesiące terminu realizacji zawartej umowy.

O tym jak wygląda sytuacja w Gdańskim oddziale mówi rzecznik prasowy Krzysztof Cieszyński.

 

Dotychczas do oddziału ZUS w Gdańsku, pod który podlega także nasza placówka w Tczewie wpłynęło 877 wniosków uproszczonych o odroczenie terminu płatności. (...) Aby wypełnić ten wniosek, który można pobrać na przykład z naszej strony internetowej www.zus.pl, wystarczy podać podstawowe dane (...) we wniosku trzeba też bardzo zwięźle, lakonicznie wyjaśnić w jaki sposób ta epidemia wpłynęła na sytuację finansową i zaznaczyć w kratce o co się ubiegamy.

- Krzysztof Cieszyński, rzecznik oddziału ZUS w Gdańsku

 

loadingŁaduję odtwarzacz...

 

Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom naszych klientów a także w związku z opinią Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów, zgodnie z którą odroczenie o 3 miesiące składek oraz zawieszenie na 3 miesiące realizacji umowy zawartej z ZUS, nie stanowi pomocy publicznej, udostępniamy uproszczony wniosek dla przedsiębiorców, którzy chcą skorzystać z takiej formy wsparcia. Uproszczony wniosek  jest przeznaczony dla wszystkich przedsiębiorców – niezależnie od sposobu prowadzenia przez nich księgowości.

- www.zus.pl

 

Na co może liczyć wnioskodawca i jakie zmiany są planowane w najbliższej przyszłości?

loadingŁaduję odtwarzacz...

Wzory wniosków i wszystkie informacje znajdują się na stronie ZUS.pl.

Redakcja

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.radiotczew.pl. Telkab Sp. z o.o. z siedzibą w Tczewie, ul. Jagiellońska 55 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe