Czy epidemia opóźni realizację miejskich inwestycji? Co z kolejnym etapem remontu ulicy Gdańskiej i parkingiem na węźle?

  • 01.04.2020, 08:26 (aktualizacja 01.04.2020, 14:10)
  • Redakcja / TV TeTka
Czy epidemia opóźni realizację miejskich inwestycji? Co z kolejnym etapem remontu ulicy Gdańskiej i parkingiem na węźle? fot. Tv Tetka

Podziel się:

Oceń:

Mimo wprowadzanych w całym kraju różnego rodzaju obostrzeń, na terenie naszego miasta realizowane są inwestycje m.in. drogowe. Zaplanowane zadania są na różnych etapach zaawansowania. Budowa parkingu dwupoziomowego, która rozpoczęła w zeszłym roku, ma szansę zostać ukończona przed terminem. Niedługo powinien rozpocząć się czwarty etap przebudowy ul. Gdańskiej, z kolei rewitalizacja kilku ulic osiedla Zatorze w dalszym ciągu jest na etapie postępowania przetargowego.

Mimo stanu epidemii na terenie Tczewa pracują firmy budowlane, dzięki czemu realizowane są miejskie inwestycje. Jedną z nich jest dwupoziomowy parking w rejonie węzła komunikacyjnego. Inwestycja ta kosztuje blisko 13 milionów złotych - jest to zadanie dofinansowane z Unii Europejskiej.

O harmonogramie prac mówi Marcin Górny, kierownik Miejskiego Zarządu Dróg:

loadingŁaduję odtwarzacz...

Ponadto w tym roku ma zostać zrealizowany czwarty, ostatni etap przebudowy ul. Gdańskiej. W zakresie prac przewidziana jest przebudowa odcinka drogi o długości 600 metrów wraz ze skrzyżowaniem i odcinkiem ulicy Sobieskiego. Trzeba też wymienić całą podziemną infrastrukturę. Do przetargu przystąpiło pięć firm. Zakład Usług Komunalnych, w którego strukturze jest Miejski Zarząd Dróg, podpisał niedawno umowę z gdyńska firmą MTM. Ta ma wykonać zadanie za 8 milionów 600 tysięcy złotych:

loadingŁaduję odtwarzacz...

Inną z większych inwestycji jest pierwszy etap przebudowy kilku ulic na osiedlu Zatorze wraz z założeniem systemu monitoringu w ramach programu rewitalizacji tej dzielnicy. Niestety już wiadomo, że start tej inwestycji będzie opóźniony ze względu na procedury przetargowe.

loadingŁaduję odtwarzacz...


Więcej na ten temat można zobaczyć w materiale Krzysztofa Repińskiego w Telewizji TeTka:

 

Redakcja / TV TeTka

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.radiotczew.pl. Telkab Sp. z o.o. z siedzibą w Tczewie, ul. Jagiellońska 55 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe