2 kwietnia ubierz się na niebiesko i zrób zdjęcie #tczewnaniebiesko

  • 01.04.2020, 12:51 (aktualizacja 01.04.2020, 14:55)
  • Redakcja
2 kwietnia ubierz się na niebiesko i zrób zdjęcie #tczewnaniebiesko

Podziel się:

Oceń:

Co roku 2 kwietnia na całym świecie obchodzony jest Dzień Świadomości Autyzmu. W Tczewie zwykle z tej okazji organizowany był masz i festyn na niebiesko. W tym roku akcja przenosi się do internetu.

Tczewskie działania organizowane wspólnie przez kilka organizacji - szkół, fundacji i stowarzyszeń, terapeutów i rodziców - przybliżały lokalnej społeczności zagadnienia związane ze spektrum autyzmu i zwracały uwagę na szczególne potrzeby, ale też i talenty osób dotkniętych zaburzeniami neurorozwojowymi. Wzajemne poznanie i zrozumienie pomaga w codziennym funkcjonowaniu wszystkich w przestrzeni publicznej i ułatwia wspólne życie. Uświadamia też i uczy tolerancji wobec osób, które różnią się od nas, ale mają takie same prawa.

Niestety w tym roku niebieskie święto nie może się odbyć w przestrzeni publicznej.Organizatorzy postanowili jednak nie odwoływać dnia, do którego przygotowywali się już jakiś czas, tylko - jak wyjaśnia Agnieszka Synowiec, jedna z organizatorek - przenieść go do Internetu:

loadingŁaduję odtwarzacz...

Agnieszka Synowiec

Agnieszka zdalnie przekazała, że tegoroczne działania będą zróżnicowane i nie będą dotyczyć wyłącznie daty 2 kwietnia, tylko będą się odbywać przez cały miesiąc:

loadingŁaduję odtwarzacz...

Jeśli chcesz się dowiedzieć więcej, zrozumieć, czym jest autyzm, jak włączyć się w tegoroczną akcję - śledźcie na bieżąco na stronę "Tczew na niebiesko dla autyzmu" na Facebooku. Więcej dowiesz się także słuchając audycji "Zainspiruj się integracją" w środę, 1 kwietnia o godz. 18:00.

Polecamy to, co może zrobić każdy z nas - 2 kwietnia ubierz coś niebieskiego, zrób zdjęcie i umieść na Facebookowym wydarzeniu z hasztagiem #tczewnaniebiesko.

Redakcja

Zdjęcia (1)


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.radiotczew.pl. Telkab Sp. z o.o. z siedzibą w Tczewie, ul. Jagiellońska 55 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe