"Futro z misia" najgorszym filmem w rankingu WĘŻE 2020

 • 01.04.2020, 11:11 (aktualizacja 02.04.2020, 15:26)
 • Redakcja
"Futro z misia" najgorszym filmem w rankingu WĘŻE 2020 fot. Radio Tczew

Podziel się:

Oceń:

W lipcu 2019 roku Tczew stał się planem filmowym dla "Futra z misia", produkcji, którą wyreżyserowali Michał Milowicz i Kacper Anuszewski. W rolach głównych mogliśmy zobaczyć m.in. Przemysława Sadowskiego, Sławomira oraz Olafa Lubaszenko. Nasze miasto przekazało 123 tysiące złotych na realizację filmu Milowicza.

"Węże" to ranking najgorszych polskich filmów. Symboliczne statuetki zostały w tym roku przyznane już po raz dziewiąty. Grupa dziennikarzy, aktorów i satyryków (wśród nich Wojciech Mann, Abelard Giza, Tomasz Karolak czy Katarzyna Pakosińska) nagrała filmiki w których ogłoszono najnowszych zwycięzców polskich Złotych Malin filmowych. "Węże" przyznano w 12 kategoriach

PEŁNA LISTA LAUREATÓW WĘŻY

 • WIELKI WĄŻ – NAJGORSZY FILM ROKU

"Futro z misia" (reż. Kacper Anuszewski, Michał Milowicz; prod. Anna Siergiej, Michał Milowicz)
za cudowną wycieczkę w filmową przeszłość, gdy żarty były przaśne, a fabuły obciachowe.

 • NAJGORSZA REŻYSERIA

Kacper Anuszewski, Michał Milowicz - "Futro z misia"

 • NAJGORSZY SCENARIUSZ

Paweł Bilski, Olaf Lubaszenko, Michał Milowicz, Kacper Anuszewski - "Futro z misia"

 • NAJGORSZY SEQUEL, PREQUEL LUB REMAKE

"Misz Masz czyli Kogel Mogel 3" (reż. Kordian Piwowarski; prod. Tadeusz Lampka, Ilona Łepkowska)

 • NAJGORSZA ROLA MĘSKA

Mikołaj Roznerski – "Diablo. Wyścig o wszystko"

 • NAJGORSZA ROLA ŻEŃSKA

Małgorzata Foremniak – "Jak poślubić milionera?"

 • WYSTĘP PONIŻEJ TALENTU

Cezary Pazura – "Diablo. Wyścig o wszystko"

 • NAJGORSZY DUET NA EKRANIE

Michał Milowicz i Przemysław Sadowski - "Futro z misia"

 • NAJBARDZIEJ ŻENUJĄCA SCENA

goły tyłek Daniela Olbrychskiego - "Polityka"

 • NAJGORSZY TELEDYSK OKOŁOFILMOWY

Mateusz Ziółko i Tabb „Legiony” - "Legiony" (reżyser Alan Kępski)

 • NAJGORSZY PLAKAT

"Serce do walki" (prod. Kacper Anuszewski; dystr. Kino Świat)

 • NAJGORSZY PRZEKŁAD TYTUŁU ZAGRANICZNEGO

"Impostor" – org. "The Hole in the Ground" (dystr. M2)

 

Popkulturalna Akademia Wszystkiego już po raz dziewiąty przyznała Węże – nagrody dla najgorszych filmów roku. Najwięcej wyróżnień i tytuł najgorszego filmu roku otrzymało „Futro z misia” w reżyserii Kacpra Anuszewskiego i Michała Milowicza, które triumfowało w aż 4 kategoriach. 2 Węże otrzymał film „Diablo. Wyścig o wszystko”. Wśród wyróżnionych aktorów znaleźli się m.in. Małgorzata Foremniak, Mikołaj Roznerski (drugi rok z rzędu) i Cezary Pazura. Węże przyznane zostały po raz dziewiąty, a werdykt zaprezentowano w postaci okolicznościowego internetowego filmiku w którym poszczególne kategorie przedstawili zaproszeni goście: Katarzyna Pakosińska, Wojciech Mann, Krzysztof Materna, Abelard Giza, Tomasz Karolak, Robert Górski, Piotr Bukartyk, Rafał Rutkowski i Alessandro Leone oraz członkowie PAWia: Anna Tatarska, Rafał Pawłowski i Kamil Śmiałkowski.

- www.facebook.com/nagrodyweze

 

W dotychczasowej historii "Węży" nagrody dla najgorszych filmów roku zdobywały:

 • „Wyjazd integracyjny” (2012) 
 • „Kac Wawa” (2013) 
 • „Ostra randka” (2014) 
 • „Obce ciało” (2015) 
 • „Ostatni klaps” (2016) 
 • „Smoleńsk” (2017) 
 • „Botoks” (2018)  
 • „Studnió[email protected]” (2019)

Przypomnijmy, "Futro z misia" miało swoją premierę w połowie grudnia 2019 roku. Film nie spotkał się z najlepszym przyjęciem, został zmiażdzony przez krytyków, a zdania widzów okazały się być mocno podzielone. 

 

Boss podhalańskiej mafii, o wiele mówiącej ksywie Nerwowy (Olaf Lubaszenko), jest wściekły. To akurat w jego przypadku normalne, bo facet z natury nie jest oazą spokoju, ale tym razem ma naprawdę dobry powód. Jego ludzie podczas brawurowej akcji ukradli z komisariatu w Tczewie 120 kilogramów ziołowej herbatki. Po cholerę gangsterom ziołowa herbatka? No właśnie. W policyjnym magazynie miała być marihuana, ale ktoś ubiegł zakopiańskich zakapiorów i zwiał z towarem. Całej sprawie bacznie przyglądają się agenci Dzik (Cezary Pazura) i Żubr (Artur Dziurman) z CBŚ, którzy podejrzewają przekręt na wojewódzką skalę. Tymczasem na Pomorzu ktoś handluje doskonałej jakości „trawką”…

- opis dystrybutora

 

Zdjęcia do filmu powstawały w Warszawie, Zakopanem, Szczecinie oraz Tczewie. Filmowcy pojawili się między innymi w Miejskiej Bibliotece Publicznej i Urzędzie Miasta. Film kręcono także na terenie dworca PKP i na węźle komunikacyjnym. Nasze miasto przekazało 123 tysiące złotych na jego realizację. Więcej na ten temat pisaliśmy TUTAJ.  


Poprosiliśmy Urząd Miasta w Tczewie o komentarz w sprawie wyniku plebiscytu "Węże". Oto treść oficjalnego komunikatu:

 

Tytuł najgorszego filmu roku, w jakimkolwiek plebiscycie, nie jest powodem do dumy, ale ocena twórczości artystycznej jest zawsze subiektywna. „Futro z misia” nigdy nie mało być filmem wybitnym, ale typowo rozrywkowym. Nie mieliśmy wpływu na dialogi, reżyserię, czy obsadę aktorską, chociaż z pewnością przynajmniej kilka nazwisk wydawało się być gwarancją kina na dobrym poziomie. Dla nas wartością jest to, że w wielu scenach pokazano Tczew i jak się teraz okazuje, być może to właśnie Tczew jest największym atutem tego filmu. Nie jest możliwe w sposób wymierny obliczyć, jak film wpłynął na promocję miasta, bo to, że został słabo oceniony przez krytyków filmowych nie musi się przekładać na zainteresowanie naszym miastem.

 - rzecznik prasowy UM, Małgorzata Mykowska

Redakcja

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.radiotczew.pl. Telkab Sp. z o.o. z siedzibą w Tczewie, ul. Jagiellońska 55 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe