Straż Miejska podsumowuje dotychczasowe działania związane z epidemią koronawirusa

  • 01.04.2020, 15:51 (aktualizacja 01.04.2020, 17:05)
  • Redakcja
Straż Miejska podsumowuje dotychczasowe działania związane z epidemią koronawirusa fot. AK

Podziel się:

Oceń:

Od 18 do 30 marca tczewska Straż Miejska przeprowadziła 68 interwencji i 115 kontroli - to działania polegające m.in. na sprawdzaniu przestrzegania wprowadzonych przez rząd restrykcyjnych obostrzeń dotyczących przemieszczania się czy robienia zakupów. Strażnicy przekazują też paczki z żywnością dla osób przebywających w kwarantannie.

W ostatnich dwóch tygodniach marca mieszkańcy najczęściej zgłaszali Straży Miejskiej przypadki zbierania się grup młodzieży w różnych punktach Tczewa. Interweniujący strażnicy przeprowadzali m.in. rozmowy profilaktyczne. Mówi komendant Andrzej Jachimowski:

loadingŁaduję odtwarzacz...

Kolejne interwencje dotyczyły osób spożywających alkohol oraz śpiących na klatkach schodowych. Sześć zatrzymanych zostało przewiezionych do ośrodków dla osób bezdomnych. 

loadingŁaduję odtwarzacz...

Tczewska Straż Miejska otrzymała także zgłoszenia odnośnie łamania zakazu handlu na miejskich targowiskach.

loadingŁaduję odtwarzacz...

Bardzo ważnym zadaniem dla strażników jest w tym czasie rozwożenie we współpracy z Miejskim Ośrodkiem Pomocy Społecznej paczek dla osób przebywających w kwarantannie.

loadingŁaduję odtwarzacz...

Trzy interwencje były związane z dostarczeniem osobom przewlekle chorym i samotnym niezbędnych leków oraz pożywienia.  

Ponadto funkcjonariusze Straży Miejskiej na prośbę MOPS-u nadzorowali wypłaty zasiłków mieszkaniowych oraz wydawanie posiłków dla osób ubogich, zwracając przy tym uwagę na zachowanie odpowiedniej odległości między osobami stojącymi w kolejce.

Więcej o marcowych interwencjach i kontrolach SM można znaleźć na miejskim portalu wrotatczewa.pl.

Jednocześnie służby apelują o stosowanie się do obowiązujących ograniczeń, nie gromadzenie się oraz zachowywanie właściwych odstępów podczas oczekiwania pod sklepami na zrobienie zakupów. Straż Miejska cały czas przyjmuje zgłoszenia pod numerem telefonu 986 oraz 58 531 39 61, ale też prosi o wyrozumiałość w przypadku przeprowadzania interwencji niezwiązanych z koronawirusem, czyli na przykład z parkowaniem w niedozwolonych miejscach. 

Redakcja

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.radiotczew.pl. Telkab Sp. z o.o. z siedzibą w Tczewie, ul. Jagiellońska 55 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe