Dezynfekcja przystanków także na terenie gminy wiejskiej Tczew

  • 04.04.2020, 12:11 (aktualizacja 04.04.2020, 13:04)
  • Redakcja
Dezynfekcja przystanków także na terenie gminy wiejskiej Tczew fot. OSP Swarożyn

Podziel się:

Oceń:

Strażacy z Ochotniczych Straży Pożarnych pomagają w dekontaminacji przestrzeni publicznej.

Na terenie gminy wiejskiej Tczew strażacy z Ochotniczych Straży Pożarnych ze Swarożyna, Miłobądza i Turza realizują działania mające na celu zapobieganie rozprzestrzenianiu się koronawirusa. Od  soboty (4 kwietnia) przeprowadzają dezynfekcję przystanków autobusowych

Spryskiwanie przestrzeni publicznej środkami dezynfekującymi ma na celu ograniczenie rozprzestrzeniania się wirusa i zabezpieczenie przed zachorowaniem na COVID-19. W trakcie prac strażacy ubrani są w  środki ochrony indywidualnej.

- fot. OSP Swarożyn

 

Dezynfekcja jest prowadzona przez jednostki Ochotniczej Straży Pożarnej. Odkażanie odbywa się metodą opryskową, w której stosowane są płyny o działaniu bakteriobójczym, grzybobójczym i wirusobójczym. Są to środki, które w kontakcie krótkotrwałym są bezpieczne zarówno dla ludzi, jak i zwierząt. 

Przypomnijmy, że także w Tczewie przystanki komunikacji miejskiej są dezynfekowane. Zakład Usług Komunalnych prowadzi odkażanie przestrzeni publicznej, w tym przystanków. Szczegóły możecie poznać oglądając materiał w Telewizji TeTka.

Redakcja

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.radiotczew.pl. Telkab Sp. z o.o. z siedzibą w Tczewie, ul. Jagiellońska 55 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe