Kolejne mandaty za nieprzestrzeganie ograniczeń

  • 06.04.2020, 08:18 (aktualizacja 06.04.2020, 09:38)
  • Redakcja
Kolejne mandaty za nieprzestrzeganie ograniczeń fot. KPP Tczew

Podziel się:

Oceń:

Policjanci z powiatu tczewskiego prowadzą działania związane z zapobieganiem rozprzestrzeniania się koronawirusa. W niedzielę, 5 kwietnia do służby skierowano łącznie 51 funkcjonariuszy, którzy skontrolowali ulice, parki oraz bulwar. Do działań zaangażowani byli również funkcjonariusze Straży Miejskiej oraz Wojsk Obrony Terytorialnej. W niedzielę (od północy do godziny 15:00) policjanci ukarali mandatami 13 osób, które naruszyły obowiązujące przepisy.

Policjanci z powiatu tczewskiego codziennie sprawdzają czy osoby zakwalifikowane do kwarantanny respektują ciążący na nich obowiązek. Funkcjonariusze egzekwują również przepisy dotyczące zakazu gromadzenia się. Na ulice wszystkich miejscowości skierowano dodatkowych funkcjonariuszy, którzy kontrolują miejsca, gdzie jest zakaz wchodzenia. W tych działaniach na terenie powiatu tczewskiego wspólnie z policjantami zaangażowane są Wojska Obrony Terytorialnej oraz funkcjonariusze straży miejskiej

 

Większość mieszkańców powiatu tczewskiego stosuje się do wydanych zakazów w związku z wystąpieniem stanu epidemii. Niestety jednak są osoby, które nie zdają sobie sprawy z powagi sytuacji i tym samym narażają na ryzyko zarażenia siebie oraz innych. Policjanci dzisiaj od samej północy mieli do czynienia z osobami, które nie stosowały się do obecnych przepisów. Mundurowi od północy do popołudnia ukarali mandatami karnymi 11 osób, które nie stosowały się do ograniczeń związanych z przemieszczaniem się oraz gromadzeniem się, zaś 2 osoby zostały ukarane mandatami za spożywanie alkoholu w miejscu zabronionym. W przypadkach rażącego łamania obostrzeń i lekceważącego podejścia do obowiązujących zakazów trzeba liczyć się z poważnymi konsekwencjami prawnymi i karą grzywny.

- KPP Tczew

 

fot. KPP Tczew

Przypominamy, że każda osoba do 18 roku życia nie może wyjść z domu bez opieki. Tylko obecność rodzica, opiekuna prawnego lub kogoś dorosłego usprawiedliwi ich obecność na ulicy. Obowiązuje także zakaz przebywania na plażach i terenach zielonych, pełniących funkcje publiczne. Zakaz dotyczy więc m.in. parków, bulwarów czy też lasów. Wprowadzona została także minimalna odległość między pieszymi, która wynosi 2 metry.

 

Funkcjonariusze apelują o zdrowy rozsądek i stosowanie się do zaleceń. Wprowadzone obostrzenia mają pomóc w walce z koronawirusem. Nieprzestrzeganie tych zasad bezpieczeństwa łączy się z narażaniem zdrowia i życia innych osób. Policjanci do odwołania będą prowadzić działania mogące zapobiec rozprzestrzenianiu się zakażenia, a w sytuacjach niestosowania się do nakazów i zakazów będą stanowczo reagować i egzekwować przestrzeganie przepisów.

- KPP Tczew

Redakcja

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.radiotczew.pl. Telkab Sp. z o.o. z siedzibą w Tczewie, ul. Jagiellońska 55 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe