14 kwietnia rusza remont ulicy Gdańskiej w Tczewie

  • 06.04.2020, 16:58 (aktualizacja 06.04.2020, 17:36)
  • Redakcja
14 kwietnia rusza remont ulicy Gdańskiej w Tczewie fot. Google Maps

Podziel się:

Oceń:

Po Wielkanocy rozpoczną się prace budowlane związane z realizacją IV etapu przebudowy ul. Gdańskiej. Kierowców czekają utrudnienia. Prace zgodnie z harmonogramem mają się zakończyć w październiku 2020.

We wtorek, 14 kwietnia w związku z inwestycją przebudowy ul. Gdańskiej (IV etap) wprowadzona zostanie nowa organizacja ruchu. Kierowców czekają znaczne zmiany.

Na remontowanym odcinku - między skrzyżowaniami z ul. Sobieskiego i z al. Zwycięstwa - ulica Gdańska stanie się jednokierunkowa - przejazd będzie możliwy jedynie od strony dworca w kierunku ul. Sobieskiego. Kierowcy chcący jechać w drugą stronę, będą korzystać z objazdów - przez ul. Niepodległości i al. Zwycięstwa albo przez ul. Mostową i Pomorską. Taka organizacja ruchu będzie obowiązywać aż do zakończenia inwestycji. Dodatkowo, pod koniec czerwca, planowane jest zamknięcie ul. Gdańskiej od ul. Sobieskiego do wiaduktu 800-lecia, z wyłączeniem komunikacji zbiorowej i mieszkańców.

Przebudowa ul. Gdańskiej to jedna z największych inwestycji realizowanych przez Urząd Miejski w Tczewie w tym roku. Jej koszt to 8,6 mln złotych. Wykonawcą jest Firma Budowlano-Drogowa MTM z Gdyni. Ze strony miasta inwestycję prowadzi Zakład Usług Komunalnych. 

organizacja ruchu na ul. Gdańskiej - schemat

Schemat organizacji ruchu na czas remontu ul. Gdańskiej  (IV etap), materiały prasowe UM Tczew

Przebudowa ul. Gdańskiej obejmie 510 m bieżących drogi od skrzyżowania z al. Zwycięstwa i Pomorską (to skrzyżowanie zostało wyremontowane w poprzednim etapie) do skrzyżowania z ul. Sobieskiego. Remontowane będą skrzyżowania ul. Gdańskiej z ul. Sobieskiego, Kozią, Pomira, Południową, Warsztatową, a także 80-metrowy odcinek ul. Sobieskiego. Zadanie obejmuje położenie nowej nawierzchni jezdni oraz chodników po obu stronach ulicy Gdańskiej. Zamontowane zostanie nowe oświetlenie i przebudowane miejsca parkingowe. Liczba miejsc postojowych zwiększy się o 17. Zbudowane zostaną dwie nowe zatoki autobusowe - przy ul. Sobieskiego i Gdańskiej. Po lewej stronie jezdni (patrząc w stronę kościoła) będzie wiodła ścieżka rowerowa. Przebudowane zostaną instalacje podziemne. Prace mają się zakończyć w październiku br.

Redakcja

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.radiotczew.pl. Telkab Sp. z o.o. z siedzibą w Tczewie, ul. Jagiellońska 55 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe