Paulina Przybysz o "Odwilży", zachowaniu równowagi w trudnych czasach i optymiźmie [ROZMOWA]

  • 06.04.2020, 19:43 (aktualizacja 01.06.2020, 15:14)
  • Hanna Brzezińska
Paulina Przybysz o "Odwilży", zachowaniu równowagi w trudnych czasach i optymiźmie [ROZMOWA] artwork by Ultimate Vision / fot. Marta Surovy

Podziel się:

Oceń:

Czwarta solowa płyta Pauliny Przybysz powstawała na przełomie 2018/2019 roku, kiedy zima była śnieżna. Obserwując topniejące w słońcu białe czapy na drzewach, artystka splatała wypełnione emocjami teksty z dźwiękami balansującymi na granicy współczesnego R&B, hip-hopu i alternatywnego popu. Jak "Odwilż" brzmi w obecnych warunkach?

Nowy solowy album Pauliny Przybysz ukazał się 20 lutego. Niestety ze względu na wyjątkową sytuację spowodowaną epidemią koronawirusa planowana trasa koncertowa promująca to wydawnictwo została przełożona.

 

Teraz o tyle jest trochę mi smutno, że powinnam być w trasie, powinnam ją zacząć we Wrocławiu, a nie mogę tego zrobić. [...] dziwnym uczuciem jest to, że wypuściłam płytę i nie mogę jej ani razu zagrać na żywo.

 

Koncerty przeniesiono na jesień, tymczasem Paulina w zaciszu swojego domu w lesie pisze już nowe piosenki. Między pracą twórczą a życiem rodzinnym, wokalistka znalazła też czas, żeby z nami porozmawiać.

loadingŁaduję odtwarzacz...

 

Zawsze jest tak, że w momencie wydania płyty człowiek zamyka jakiś etap i, przynajmniej u mnie tak jest, że ten drugi etap już jest zawsze też trochę otwarty. [...] To jest tak, jak z filmem, że człowiek po prostu bardzo długo go robi i wypuszcza go w odczuciu swoim i tak pewnie rok albo dwa za późno w odniesieniu do bieżących wydarzeń [...].
 
Chociaż zima, podczas której powstawał krążek była zupełnie różna od tegorocznej i wiadomości koncentrowały się na innych problemach, to teksty piosenek z "Odwilży" zaskakująco dopasowują się do obecnej sytuacji.
 
Jak utwory nabierają znaczenia z upływem czasu i czy na każdym albumie możemy odkryć inny rozdział z życia wokalistki, dowiecie się z rozmowy z Pauliną Przybysz:

loadingŁaduję odtwarzacz...

Myślę, że im rozwój człowieka następuje dalej, tym mniej jest strachu i więcej po prostu szczerości, jakiejś odwagi, więc [...] te płyty są coraz odważniejsze, przynajmniej w moim odczuciu.


Na liście producentów "Odwilży" znaleźli się Vito i Amar z zespołu Bitamina, a także Paweł Stachowiak (Kroki, Eabs), Marek Pędziwiatr, Spisek 1 (Night Marks, EABS), Adam Kabaciński oraz Max Psuja. Ponadto można usłyszeć bębny Wiktorii Jakubowskiej i zaufanych gości, czyli wspomnianego już Vito Bambino ("Minimalizm"), Dawida Podsiadło ("Dobrze"), a także Ryfę Ri ("XX"). Za brzmienie odpowiedzialny był Jacek Antosik.


Dla Pauliny każda premiera to fala ekscytacji. A po jaką muzykę sięga, gdy sama potrzebuje dźwiękowego wsparcia i powrotu do źródła pozytywnej energii?

loadingŁaduję odtwarzacz...

 

Myślę, że zostałam tak trochę wychowana jako taki niepoprawny optymista [...]. Znajduję dużo radości w patrzeniu na drzewo. Myślę, że to mnie ratuje - lubię się cieszyć z małych rzeczy.

 

Koncert Pauliny Przybysz, który miał się odbyć 4 kwietnia w Gdańsku w klubie Drizzly Grizzly został przełożony na 3 października. Zmianie uległa też lokalizacja - wokalistka wystąpi w Klubie Muzycznym Parlament. Szczegóły planowanego wydarzenia znajdziecie TUTAJ.

Hanna Brzezińska

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.radiotczew.pl. Telkab Sp. z o.o. z siedzibą w Tczewie, ul. Jagiellońska 55 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe