Miasto wnioskuje o fundusze z rządowego projektu na zakup sprzętu komputerowego dla uczniów [AKTUALIZACJA]

  • 07.04.2020, 10:46 (aktualizacja 09.04.2020, 13:51)
  • Redakcja
Miasto wnioskuje o fundusze z rządowego projektu na zakup sprzętu komputerowego… fot. Pixabay

Podziel się:

Oceń:

W związku z wprowadzeniem obowiązkowej edukacji zdalnej w czasie epidemii, władze Tczewa złożyły wniosek w ramach Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa prowadzonego przez Ministerstwo Cyfryzacji na dofinansowanie zakupu sprzętu. Uzyskane w ten sposób fundusze mają zostać przeznaczone na zakup brakującego sprzętu. Tczew wnioskował o 100 tysięcy złotych na zakup 125 tabletów, które trafią do lokalnych szkół.

AKTUALIZACJA 

Prezydent poinformował, że 125 tabletów trafiło już do Tczewa. Po świętach zostaną przekazane do szkół. 


W najbliższym czasie do tczewskich szkół ma trafić sprzęt zakupiony w ramach jednego z programów Ministerstwa Cyfryzacji. Tczew wnioskował o przyznanie kwoty 100 tysięcy złotych za którą mają zostać zakupione tablety. Te, pomogą uczniom w odbywaniu obowiązkowej w czasie epidemii nauki zdalnej. O tym dlaczego władze miasta zdecydowały się na przystąpienie do programu mówi prezydent Mirosław Pobłocki:

loadingŁaduję odtwarzacz...

Poszczególne szkoły mają zdecydować, kto będzie korzystał ze sprzętu.

 

Komisja Europejska poparła nasz pomysł, by zaoszczędzone do tej pory - w ramach Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa - środki przekazać na zakup sprzętu dla szkół. A oszczędności jest sporo – ponad 180 milionów złotych. Nie chcemy czekać. Dlatego od 1 kwietnia samorządy będą mogły wnioskować o pieniądze na laptopy, tablety – a jeśli jest taka potrzeba -  także na mobilny dostęp do internetu.

- www.gov.pl

 

Jak czytamy na stronie Resortu Cyfryzacji łącznie w programie zabezpieczono 180 mln złotych, a na każdy samorząd ma przypadać nie mniej niż 40 tysięcy złotych.


Także Mirosław Augustyn, starosta tczewski złożył wniosek o sfinansowanie zakupu tabletów za kwotę prawie 100 tys. zł. Sprzęt będzie służył uczniom oraz nauczycielom naszych szkół w procesie zdalnego nauczania. Wniosek jest aktualnie analizowany przez Centrum Projektów Polska Cyfrowa (CPPC).

Redakcja

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.radiotczew.pl. Telkab Sp. z o.o. z siedzibą w Tczewie, ul. Jagiellońska 55 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe