W Dzień Kobiet tczewianki zorganizują "czarny protest"

  • 06.03.2017, 15:10 (aktualizacja 06.03.2017, 16:54)
  • Marta Irzyk, Radio Tczew
W Dzień Kobiet tczewianki zorganizują "czarny protest" Wojciech Stobba // Protest z 3 października 2016 r.

Podziel się:

Oceń:

W środę, czyli w Dzień Kobiet, w Tczewie przy ul. Żwirki odbędzie się kolejna pikieta pod hasłem “czarnego protestu”, popierana między innymi przez lokalną Platformę Obywatelską.

Organizatorzy tłumaczą, że wśród postulatów kobiet jest przestrzeganie standardów opieki okołoporodowej czy respektowanie konwencji antyprzemocowej. Mówi Alicja Rachwał, jedna z organizatorek.

loadingŁaduję odtwarzacz...

A taką sytuacją jest na przykład gwałt. Szczegółowe postulaty zostaną przedstawione podczas pikiety, która rozpocznie się w środę  o godzinie 18.

loadingŁaduję odtwarzacz...

Pikiety w Dzień Kobiet zapowiadane są nie tylko w miastach Polski, ale i czterdziestu innych krajów świata. Organizatorzy nazywają to wydarzenie Międzynarodowym Strajkiem Kobiet.

Marta Irzyk, Radio Tczew

Komentarze (4)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.radiotczew.pl. Telkab Sp. z o.o. z siedzibą w Tczewie, ul. Jagiellońska 55 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
obywatelka POLSKI
obywatelka POLSKI 09.03.2017, 00:38
Frekwencja skromna. Ja byłam, chciałam, bo jestem kobietą i świadomym obywatelem Polski. Czuję się bezsilna wobec posunięć rządu, nie godzę z nimi! Nie tylko tymi związanymi z prawami, a właściwie próbą odebrania praw, związanych z decydowaniem o życiu kobiet, ale również z niszczeniem Polski. Polski która parła do przodu, która zaczęła liczyć się w Europie, w świecie...odbiera nam to nasz obecny rząd! Odbiera demokrację i praworządność... Nie potrafię pojąć, na prawdę nie rozumiem, że jest tyle kobiet, tylu obywateli, sama się z tym spotykam co krok, którzy nie interesują się zmianami w NASZYM kraju. Słowa: "mnie to nie dotyczy...", "ja nie wiem..." Przecież to dzieje się dookoła nas, zmieni życie nasze i naszych dzieci, skutki tych posunięć będziemy odczuwać przez kilka, a czuję, że nawet kilkanaście lat, mam ogromną nadzieję, że nie kilkadziesiąt. Te zmiany dotkną każdego z nas, słabiej lub mocniej. Chciałabym zaapelować,poprosić...oglądnijcie wiadomości, nie tylko te na tvp1, ale te na innych kanałach, poczytajcie, również prasę zagraniczną... To co się dzieje dzisiaj z naszym krajem nie jest normalne, nie przechodźcie obok tego obojętnie.Kobieta
Kobieta 08.03.2017, 14:36
Zapowiada się całkiem niezła frekwencja. Akcja jest rozpropagowana bardzo- wszędzie plakaty, fb, tu w radio też, lokalne portale internetowe. Super!
;-)
;-) 06.03.2017, 20:22
W zeszłym roku w Tczewie też były takie manifestacje, ale raczej niska frekwencja była. Może latoś będzie lepiej.
Hania
Hania 07.03.2017, 18:17
Frekwencja zalezy tylko od mieszkańców

Pozostałe