Przyłbice ochronne trafią do mieszkańców Tczewa [AKTUALIZACJA]

  • 09.04.2020, 11:54 (aktualizacja 09.04.2020, 13:51)
  • Redakcja/TV TeTka
Przyłbice ochronne trafią do mieszkańców Tczewa [AKTUALIZACJA] fot. zdjęcia poglądowe producenta www.dobrydruk.pl

Podziel się:

Oceń:

Władze Tczewa zamówiły 30 tysięcy specjalnych przyłbic ochronnych. Osłony trafią bezpośrednio do mieszkańców, cześć zostanie przekazana szpitalowi. W ich dystrybucję prawdopodobnie zaangażowani zostaną zarządcy budynków, spółdzielnie mieszkaniowe oraz straż miejska.

9 KWIETNIA

Prezydent Tczewa zadeklarował, że dystrybucja przyłbic wśród mieszkańców rozpocznie się zaraz po Wielkanocy. Dodał tez, że część osłon zostanie przekazana na potrzeby szpitala.

 

Jeśli okaże się, że potrzeby są większe, ponowimy zamówienie – prezydent Tczewa Mirosław Pobłocki

 

Jak informuje tczewski Ratusz, zakup finansowany jest z budżetu miasta.

 

Po przyłbice nie trzeba się będzie nigdzie zgłaszać, ani przedstawiać żadnych dokumentów, aby je otrzymać. Osłony trafią do gospodarstw domowych w podobny sposób jak było to z koszykami na odpady bio, a więc za pośrednictwem administratorów wspólnot i spółdzielni mieszkaniowych. W przypadku domków jednorodzinnych, a także Spółdzielni Mieszkaniowej, którą zamieszkuje duża liczba osób, wsparciem będą funkcjonariusze Straży Miejskiej.

 

Producent podkreśla, że osłona nie jest substytutem maseczki oddechowej czy innych środków ochronnych, tylko je uzupełnia, w szczególności chroniąc twarz przed bezpośrednimi kroplami np. przy kaszlu innej osoby. Ma również pomóc w powstrzymaniu odruchu dotykania twarzy.

Przyłbice nie są wykonywane w warunkach sterylnych, więc po ich otrzymaniu, warto je zdezynfekować. Zachowując odpowiednie zasady bezpieczeństwa, po zdezynfekowaniu, osłony można używać wielokrotnie.

 

- Osłony służą naszemu bezpieczeństwu, np. przy wychodzeniu po zakupy, ale pamiętajmy o zasadach, które cały czas obowiązują i nie wychodźmy w z domu, jeśli nie jest to absolutnie konieczne – apeluje prezydent Tczewa.

 


8 KWIETNIA

W związku z epidemią prowadzone są liczne zbiórki na zakup wyposażenia ochronnego dla pracowników służb medycznych i ratunkowych. Wolontariusze szyją też maseczki, czepki i fartuchy. Samorządy wspierają finansowo szpitale oraz inne instytucje walczące ze skutkami koronawirusa.

Ponadto w programie Krzysztofa Repińskiego "Pytania do Prezydenta" w telewizji TeTka Mirosław Pobłocki zapowiedział dostarczenie 30 tysięcy przyłbic ochronnych mieszkańcom Tczewa:

loadingŁaduję odtwarzacz...

Zdaniem prezydenta Pobłockiego, specjalne przyłbice są bardziej praktycznym wyposażeniem ochronnym niż maseczki. Wkrótce mają one zostać dostarczone do domów i mieszkań. Być może nastąpi to z pomocą pracowników spółdzielni mieszkaniowych, zarządców budynków i strażników miejskich. Kiedy dokładnie przyłbice trafią do mieszkańców? Takie decyzje urząd podejmie w najbliższym czasie, a więcej szczegółów na ten temat poznamy najprawdopodobniej po świętach Wielkanocnych. 

Całą rozmowę, w której mowa m.in. o środkach ochronnych, można znaleźć poniżej:

 

Redakcja/TV TeTka

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.radiotczew.pl. Telkab Sp. z o.o. z siedzibą w Tczewie, ul. Jagiellońska 55 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe