Marszałek województwa pomorskiego Mieczysław Struk jest już zdrowy. Pokonał koronawirusa

  • 08.04.2020, 14:39 (aktualizacja 08.04.2020, 15:07)
  • Źródło: www.pomorskie.eu
Marszałek województwa pomorskiego Mieczysław Struk jest już zdrowy. Pokonał koronawirusa fot. Renata Dąbrowska / facebook.com/strukmieczyslaw/

Podziel się:

Oceń:

Po 11 dniach pobytu w szpitalu i dwukrotnym badaniu potwierdzonym wynikiem negatywnym marszałek województwa pomorskiego w środę, 8 kwietnia opuścił szpital. Zgodnie z zaleceniami lekarzy najbliższe dni spędzi w domu.

 

Dzisiaj już piszę do Was z domu, gdzie mogłem powrócić po kolejnym badaniu, które wyszło negatywnie oraz przede wszystkim dzięki profesjonalnej opiece personelu Uniwersyteckiego Centrum Medycyny Morskiej i Tropikalnej.

- marszałek Mieczysław Struk

 

Mieczysław Struk w szpitalu przebywał od 29 marca. Przez cały czas pozostawał w kontakcie z pozostałymi członkami Zarządu Województwa i pracownikami Urzędu Marszałkowskiego Województwa Pomorskiego czynnie uczestnicząc w działaniach urzędu. Obecnie marszałek jest zdrowy, czuje się dobrze, ale zgodnie z zaleceniami lekarzy najbliższe dni spędzi w domu. Oczywiście nadal będzie aktywnie włączał się w działania UMWP.

Wciąż kwarantanną objętych jest 70 pracowników UMWP. 7 osób z otoczenia marszałka jest zakażonych koronawirusem.

 

Wciąż czekamy na spływające wyniki wymazów pobranych od pracowników urzędu objętych kwarantanną. Dotychczasowe wyniki badań: 4 testy z wynikiem pozytywnym, 44 testy z wynikiem negatywnym.

- rzecznik prasowy, Michał Piotrowski

 

Kwarantanna nie ma wpływu na płynność funkcjonowania urzędu marszałkowskiego. Pracownicy UMWP pozostający na kwarantannie pracują m.in. nad przygotowaniem pakietu pomocowego dla pomorskich szpitali oraz dla przedsiębiorców.

Przypominamy, że 80 proc. pracowników od dwóch tygodni pracuje w trybie zdalnym. Łącznie we wszystkich budynkach UMWP pracuje obecnie mniej niż 50 osób, których osobista obecność jest konieczna do utrzymania płynności pracy urzędu (m.in. obieg dokumentów i korespondencji). Wszyscy pracownicy przebywający w pracy są wyposażeni w rękawiczki i maseczki oraz w płyn dezynfekujący. Na stanowiskach pracy zachowane są wszystkie wytyczne GIS (odległość od innych osób, kontakt nie więcej niż 2 osób, dezynfekcja klamek, drzwi, łazienek co 2 godziny itd.).

Informacje pochodzą ze strony www.pomorskie.eu. 

Źródło: www.pomorskie.eu

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.radiotczew.pl. Telkab Sp. z o.o. z siedzibą w Tczewie, ul. Jagiellońska 55 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe