Nie zapominajmy o zwierzętach w schroniskach!

  • 10.04.2020, 07:54 (aktualizacja 10.04.2020, 13:58)
  • Redakcja / Tv Tetka
Nie zapominajmy o zwierzętach w schroniskach! fot. Aleksandra Kęprowska

Podziel się:

Oceń:

Sytuacja schronisk w całej Polsce w czasie epidemii COVID-19 jest bardzo trudna. Wolontariusze nie mogą już pomagać w wyprowadzaniu psów, a darczyńców jest mniej niż zwykle. Jak sytuacja wygląda w tczewskim schronisku?

Epidemia koronawirusa wpłynęła na działanie wielu instytucji. Także tczewskie schronisko dla bezdomnych zwierząt od kilku tygodni jest zamknięte dla odwiedzających i wolontariuszy. Jednak cały czas możliwe są adopcje. Mówi kierownik OTOZ Animals w Tczewie Joanna Sobaszkiewicz:

loadingŁaduję odtwarzacz...

 

W związku z zaistniałą sytuacją epidemiologiczną w kraju, OTOZ Animals zawiesza do odwołania działalność wolontariatu i przyjmowanie wycieczek na terenie schroniska prowadzonego przez stowarzyszenie. Powyższe decyzje podjęte są w trosce o dobro ludzi i zwierząt ze względu na szerzenie się epidemii koronawirusa. Schronisko nadal przyjmuje i wydaje do adopcji zwierzęta. Przyjmowane do schroniska będą jedynie osoby zdecydowane na adopcję, po wcześniejszym kontakcie telefonicznym.

Prosimy o wyrozumiałość!

Wskazane ograniczenia mają na celu uniknięcie ewentualnych zakażeń wśród opiekunów, od których zależy życie i zdrowie przebywających na terenie schroniska zwierząt.

- OTOZ Animals Schronisko w Tczewie

 

Zwierzęta przebywające w schronisku można też cały czas wspierać darami, np. specjalistyczną karmą:

loadingŁaduję odtwarzacz...

Wszelkie informacje o tym, jak wspomóc placówkę znajdują się na stronie internetowej www.schroniskotczew.pl. Tam oraz na facebooku można też znaleźć zdjęcia psów i kotów czekających na adopcję.

Wszystkie procedury przeprowadzane są telefonicznie.


Przypominamy o tym, że zwierzęta nie przenoszą koronawirusa. Więcej na ten temat pisaliśmy także TUTAJ

fot. OTOZ Animals Tczew

 

 

Redakcja / Tv Tetka

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.radiotczew.pl. Telkab Sp. z o.o. z siedzibą w Tczewie, ul. Jagiellońska 55 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe