Interwencje policji w czasie wielkanocnego weekendu

  • 13.04.2020, 19:28 (aktualizacja 14.04.2020, 13:22)
  • Redakcja / KPP Tczew
Interwencje policji w czasie wielkanocnego weekendu fot. KPP Tczew

Podziel się:

Oceń:

Policja wraz z funkcjonariuszami Straży Miejskiej oraz żołnierzami Wojsk Obrony Terytorialnej cały czas prowadzi działania zapobiegające rozprzestrzenianiu się koronawirusa. Także w wielkanocny weekend funkcjonariusze przeprowadzali wzmożone kontrole. Jak informuje rzecznik tczewskiej policji, większość mieszkańców stosowała się do wprowadzonych przez rząd obostrzeń. Zdarzyło się jednak kilka wyjątków.

W większości mundurowi ograniczyli się do stosowania pouczeń. W czterech przypadkach wystawili jednak mandaty, a do tego sporządzili jedenaście wniosków o ukaranie do sądu wobec osób, które nie stosowały się do ograniczeń związanych z przemieszczaniem się i gromadzeniem. Mówi aspirant sztabowy Dawid Krajewski:

loadingŁaduję odtwarzacz...

 

Bądźmy odpowiedzialni i pozostańmy w domach, a funkcjonariusze, patrolując ulice, będą dbać o bezpieczeństwo. To nasza wspólna sprawa, aby jak najmniej osób zachorowało na Covid-19. [...] Większość mieszkańców powiatu tczewskiego stosuje się do wydanych zakazów w związku z wystąpieniem stanu epidemii. Niestety są jednak osoby, które nie zdają sobie sprawy z powagi sytuacji i tym samym narażają na ryzyko zarażenia siebie oraz swoich najbliższych. W wielu przypadkach policjanci pouczają osoby o właściwym zachowaniu podczas obecnego stanu epidemii. Jednak w przypadkach rażącego łamania obostrzeń i lekceważącego podejścia do obowiązujących zakazów trzeba liczyć się z mandatem karnym, karą grzywny, czy z poważnymi konsekwencjami prawnymi.

 

Ponadto policja w miniony weekend prowadziła też kontrole drogowe. Pomimo zdecydowanie mniejszego natężenia ruchu i tak na terenie powiatu tczewskiego doszło do czterech kolizji, a także zatrzymań nietrzeźwych kierowców:

loadingŁaduję odtwarzacz...

Służby apelują o zdrowy rozsądek na drogach, jak i o dalsze stosowanie się do zaleceń dotyczących pandemii koronawirusa.

 

Wprowadzone obostrzenia mają pomóc w walce z koronawirusem. Każde nieprzestrzeganie zasad bezpieczeństwa przez osobę łączy się z narażaniem zdrowia i życia innych osób. Walka z pandemią to nasza wspólna sprawa, więc zadbajmy o to, aby jak najmniej osób zachorowało na Covid-19.

Redakcja / KPP Tczew

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.radiotczew.pl. Telkab Sp. z o.o. z siedzibą w Tczewie, ul. Jagiellońska 55 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe