60 tysięcy maseczek i 30 tysięcy przyłbic dla wszystkich mieszkańców Tczewa

  • 15.04.2020, 11:15 (aktualizacja 15.04.2020, 13:13)
  • Redakcja
60 tysięcy maseczek i 30 tysięcy przyłbic dla wszystkich mieszkańców Tczewa fot. zdjęcia poglądowe

Podziel się:

Oceń:

Od 16 kwietnia bez maseczki, szalika czy chustki zakrywającej nos i usta nie będzie można wyjść na ulicę. Wielu mieszkańców gmin i miast w naszym regionie otrzyma je za darmo. Nie inaczej będzie w Tczewie. Zakup finansowany jest z budżetu miasta. Do tczewskich gospodarstw domowych trafią przyłbice i maseczki, a ich łączny koszt to ok. 270 tys. zł.

7 kwietnia pojawiła się zapowiedź władz miasta o zamówieniu 30 tysięcy przyłbic ochronnych, które mają trafić do mieszkańców. Dziś (15.04) prezydent Tczewa poinformował na naszej antenie, że dodatkowo dla tczewian zostaną dostarczone także maseczki ochronne wielokrotnego użytku. Przygotowano ich 60 tysięcy. Zakup finansowany jest z budżetu miasta i pochłonie 270 tys. zł. 

 

Zakupiliśmy 30 tysięcy przyłbic ochronnych. Chcę, aby trafiły do każdego gospodarstwa domowego, ale to nie wszystko. Ponieważ od 16 kwietnia, wchodzi obowiązek noszenia maseczek w przestrzeni publicznej, postanowiłem zakupić dla mieszkańców także bawełniane maseczki wielokrotnego użytku. Zamówiliśmy 60 tys. maseczek, tak aby wystarczyło ich dla wszystkich tczewian. Kiedy tylko do nas dotrą, rozpoczniemy przekazywanie mieszkańcom całego pakietu. Pierwsze pakiety będą gotowe już pod koniec tego tygodnia.

- Mirosław Pobłocki, prezydent Tczewa/fb

 

O szczegółach na naszej antenie mówił prezydent Tczewa:

loadingŁaduję odtwarzacz...

Po przyłbice i maseczki nie trzeba się będzie nigdzie zgłaszać, ani przedstawiać żadnych dokumentów, aby je otrzymać. Trafią one do gospodarstw domowych w podobny sposób jak było to z koszykami na odpady bio, a więc za pośrednictwem administratorów wspólnot i spółdzielni mieszkaniowych. W przypadku domków jednorodzinnych, a także Spółdzielni Mieszkaniowej, którą zamieszkuje duża liczba osób, wsparciem będą funkcjonariusze straży miejskiej.

Przyłbice trafiły do urzędu niezłożone dlatego teraz jedna z tczewskich spółdzielni socjalnych będzie je składać, żeby w gotowej formie zostały dostarczone do mieszkańców. Tczewianie dostaną więc pakiet - jedna przyłbica na gospodarstwo domowe i po maseczce dla każdego członka rodziny. 

Producent przyłbic podkreśla, że osłona nie jest substytutem maseczki oddechowej czy innych środków ochronnych, tylko je uzupełnia, w szczególności chroniąc twarz przed bezpośrednimi kroplami np. przy kaszlu innej osoby. Ma również pomóc w powstrzymaniu odruchu dotykania twarzy. Przyłbice nie są wykonywane w warunkach sterylnych, więc po ich otrzymaniu, warto je zdezynfekować. Zachowując odpowiednie zasady bezpieczeństwa, po zdezynfekowaniu, osłony można używać wielokrotnie. Jak informuje tczewski Ratusz, zakup finansowany jest z budżetu miasta. Więcej o przyłbicach piszemy także TUTAJ

Od 16 kwietnia zgodnie z rządowymi wytycznymi zasłanianie dolnej części twarzy przy użyciu np. maseczek będzie obowiązkowe. 

fot. www.nosmaske.pl

Redakcja

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.radiotczew.pl. Telkab Sp. z o.o. z siedzibą w Tczewie, ul. Jagiellońska 55 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe