"Chcemy być obecni w Państwa życiu, chcemy Wam pomóc w tej izolacji" - dyrektor Fabryki Sztuk zaprasza do wirtualnych odwiedzin

  • 15.04.2020, 13:14 (aktualizacja 16.04.2020, 11:30)
  • Redakcja
"Chcemy być obecni w Państwa życiu, chcemy Wam pomóc w tej izolacji" -… fot. Radio Tczew

Podziel się:

Oceń:

15 kwietnia władze naszego miasta podjęły decyzję o odwołaniu wszystkich imprez kulturalnych i sportowych zaplanowanych do końca czerwca. Co z wydarzeniami mającymi się odbyć w kolejnych miesiącach, dowiemy się w połowie maja. Ta decyzja wpłynęła także na działania zaplanowane przez Fabrykę Sztuki - Noc Muzeów, warsztaty czy wystawy.

Odpowiadając na potrzebę czasów epidemii Fabryka Sztuk zdecydowała się na udostępnienie w formie wirtualnej swoich wystaw. Już teraz instytucja zaprasza na kuratorskie oprowadzanie po wystawie "Historia Pieniądza", czyli pierwszy odcinek cyklu Fabryka Sztuk online. O szczegółach mówi dyrektor Alicja Gajewska:

 

Czy wyobrażacie sobie posługiwanie się pieniądzem ważącym 20 kg? Co było pierwowzorem monety? Jak wyglądał skarbiec królewski wypełniony ziarnami kakaowca? Czy mające czterysta lat świnki – skarbonki przypominają te współczesne? O tym wszystkim opowie Radosław Wiecki.

- www.fabrykasztuk.tczew.pl

 

loadingŁaduję odtwarzacz...

O wystawie pisaliśmy także TUTAJ

 

Planujemy również zorganizować konkurs pod tytułem "Pamiątka ze strychu", która polegać będzie na sfotografowaniu pamiątki ze swojego strychu i opisaniu jego historii. (...)  przewidujemy tutaj bardzo ciekawe nagrody. (...) Planujemy też stworzyć wystawę online, na którą złożą się zdjęcia przesłane przez internautów. Tematu na razie nie zdradzamy. 

- Alicja Gajewska, dyrektor Fabryki Sztuk  

 

fot. materiały prasowe

 

Fabryka Sztuk otworzyła niedawno swoje wirtualne wrota, prezentując wystawę „Historia pieniądza”.  Tym razem zachęca do wzięcia udziału w konkursie. Odcinek drugi – konkurs „Pamiątka ze strychu”

Pierścionek, mebel, suknia, list, zdjęcie, książka, a nawet przepis kuchenny – tak jak różne są pamiątki rodzinne, tak  i odmienne są ich historie. Przekazujemy je z pokolenia na pokolenie. Mają dla nas ogromną wartość sentymentalną. Z każdym przedmiotem wiąże się jakaś opowieść, anegdota.

Fabryka Sztuk zachęca do podzielenia się tą historią i wzięcia udziału w konkursie „Pamiątka ze strychu”. Wystarczy sfotografować rodzinny „skarb” i wraz z opisem oraz wypełnioną kartą zgłoszenia przesłać zdjęcie drogą elektroniczną: [email protected] Do wygrania m.in. dysk przenośny, karta pamięci oraz gadżety promocyjne.

Konkurs adresowany jest do osób od 13 lat. Termin nadsyłania prac upływa 5 maja. Regulamin na: www.fabrykasztuk.tczew.pl


Co jeszcze ma w planach Fabryka Sztuk w kolejnych tygodniach?

loadingŁaduję odtwarzacz...

Więcej informacji znajdziecie na stronie www.fabrykasztuk.tczew.pl

Redakcja

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.radiotczew.pl. Telkab Sp. z o.o. z siedzibą w Tczewie, ul. Jagiellońska 55 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe