Czy Mevo wróci jeszcze w tym roku? Proces reaktywacji systemu roweru metropolitalnego trwa

  • 18.04.2020, 11:54 (aktualizacja 18.04.2020, 12:46)
  • Redakcja / Tv Tetka
Czy Mevo wróci jeszcze w tym roku? Proces reaktywacji systemu roweru metropolitalnego trwa fot. Metropolia Gdańsk-Gdynia-Sopot

Podziel się:

Oceń:

System rowerów Mevo działał od marca do końca października 2019 roku, kiedy to Zarząd Obszaru Metropolitalnego podjął decyzję o jego zawieszeniu. Proces reaktywacji trwa i, jak się okazuje, pandemia koronawirusa go nie zatrzyma, a jedynie zmodyfikuje. Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, to prawdopodobnie już jesienią ponownie będzie można wypożyczać rowery.

Zamiast przetargu nieograniczonego postanowiono ogłosić dialog konkurencyjny w formule wideokonferencji. Proces będzie trwał nieco dłużej, a wyłanianie wykonawcy odbędzie się w dwóch etapach. Ma to pozwolić na bardziej wnikliwe sprawdzenie ofert. Jak tłumaczy Grzegorz Pawlikowski z Urzędu Miejskiego w Tczewie, nie wszyscy operatorzy, którzy zgłoszą swój udział w postępowaniu zostaną dopuszczeni do rozmów. Jakie są kryteria selekcji?

loadingŁaduję odtwarzacz...

 

Nie będą dopuszczone wszystkie firmy do rozmów, a tylko te, które wykażą się doświadczeniem w zarządzaniu systemami współdzielnymi oraz których średni przychód netto w ciągu ostatnich trzech lat będzie nie mniejszy niż 3 miliony złotych. Te firmy, które się zgłoszą będą poddane ocenie takich kryteriów selekcji - będziemy tutaj punktować firmy m.in. za każdy rok doświadczenia w operowaniu systemami bezobsługowych wypożyczalni pojazdów z systemami z rowerami elektrycznymi [...].

 

Szczegółowy dialog będzie prowadzony maksymalnie z pięcioma firmami. Termin składania ostatecznych ofert upłynie 17 lipca. Kiedy mieszkańcy mogą się spodziewać kolejnych ustaleń dotyczących powrotu rowerów Mevo?

loadingŁaduję odtwarzacz...

Nowy system ma składać się z minimum 4 tysięcy rowerów, z czego przynajmniej 25% będą stanowić rowery elektryczne, które już są w posiadaniu Obszaru Metropolitalnego. Pełna flota ma być dostępna najwcześniej wiosną 2021 roku. Umowa zostanie podpisana na 4 lata. Rozmowy z wybranymi firmami powinny się rozpocząć się w połowie maja w formie wideokonferencji.


Więcej na ten temat w materiale Bartosza Listewnika w telewizji Tetka:

 

Redakcja / Tv Tetka

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.radiotczew.pl. Telkab Sp. z o.o. z siedzibą w Tczewie, ul. Jagiellońska 55 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe