Jak Centrum Kultury i Sztuki radzi sobie w czasach epidemii?

  • 20.04.2020, 08:18 (aktualizacja 20.04.2020, 14:51)
  • Redakcja
Jak Centrum Kultury i Sztuki radzi sobie w czasach epidemii?  fot. Centrum Kultury i Sztuki w Tczewie

Podziel się:

Oceń:

Tydzień temu zapadła decyzja o odwołaniu wszystkich imprez miejskich, które zaplanowane były do końca czerwca w Tczewie.

Wśród instytucji, które musiały zmienić swoje plany znalazło się także Centrum Kultury i Sztuki. O obecnej sytuacji, zmianach i planach na przyszłość opowiedział nam dyrektor, Tomasz Hildebrandt:

 

Centrum Kultury i Sztuki zmieniło swoją zaplanowaną działalność na najbliższe miesiące. (...) Występ Piotra Bałtroczyka, który był planowany na koniec maja został przeniesiony wstępnie na grudzień. (...) Jeżeli chodzi o wydarzenia plenerowe działania te też zostają odwołane. Przede wszystkim jest to duża strata ponieważ Sobótki Tczewskie zostają odwołane. Planowaliśmy również wydarzenie dla dzieci na Dzień Dziecka (...) ono też zostało odwołane, natomiast postaramy się jakieś atrakcje dla dzieci wprowadzić jeżeli się uda również jesienią. 

fot. materiały prasowe

loadingŁaduję odtwarzacz...

Co teraz dzieje się w CKiS? Czy i w jaki sposób prowadzone są warsztaty i działania edukacyjne?   

 

W tej chwili, jak większość instytucji kultury, przerzucamy część naszej działalności do internetu. W tej chwili prowadzimy część zajęć stałych warsztatowych. Głównie funkcjonują sekcje, które muszą ćwiczyć i trenować ze względu na pewien swój program działalności. Planujemy uruchomienie innych warsztatów online.

fot. CKiS

loadingŁaduję odtwarzacz...

Jak poinformował nas dyrektor, Centrum Kultury i Sztuki stara się także o środki z Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego z programu “Kultura w sieci”. Można w nim zdobyć fundusze na działalność online.

 

Jeżeli uda się otrzymać środki z ministerstwa uruchomimy działalność w większym zakresie. Będą to przede wszystkim działania edukacyjne, czyli warsztaty. Te, które prowadzimy normalnie plus dodatkowe atrakcje. (...) Mamy nadzieję, że uda się te pieniądze pozyskać. Oczywiście, jak zawsze w przypadku tych środków w dyspozycji ministra jest to loteria, tym bardziej, że jeżeli chodzi o ten czas to naprawdę wszyscy, cała Polska będzie się starała o te środki więc konkurencja będzie jeszcze większa niż zwykle. Jesteśmy dobrej myśli. 

 

loadingŁaduję odtwarzacz...

 

Celem programu dotacyjnego „Kultura w sieci” jest finansowe wsparcie realizacji projektów upowszechniających dorobek kultury i zwiększających obecność kultury w życiu społecznym, których odbiór następuje poprzez narzędzia on-line, jak również rozwój przestrzeni umożliwiającej odbiorcom kultury korzystanie z jej zasobów w sieci. Program wspiera zadania rozwijające kapitał kulturowy odbiorców za pomocą narzędzi internetowych oraz rozwój kompetencji cyfrowych zarówno odbiorców, jak i kadr kultury.

Zadania objęte programem realizować można od 1 maja do 30 października 2020 roku. NCK przyznaje dotację do 100% kosztów zadania. Wkład własny nie jest wymagany, ale jest możliwy. Wysokość dofinansowania to od 5 tys. do 150 tys. złotych.

www.nck.pl

 

Co z wydarzeniami mającymi się odbyć w kolejnych miesiącach, dowiemy się w połowie maja. 

Redakcja

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.radiotczew.pl. Telkab Sp. z o.o. z siedzibą w Tczewie, ul. Jagiellońska 55 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe