"Pomóżcie naszym podopiecznym przetrwać ten ciężki czas" - OTOZ Animals w Tczewie w bardzo trudnej sytuacji finansowej

  • 20.04.2020, 09:40 (aktualizacja 21.04.2020, 13:03)
  • Redakcja
"Pomóżcie naszym podopiecznym przetrwać ten ciężki czas" - OTOZ Animals w Tczewie w bardzo trudnej sytuacji finansowej fot. OTOZ Animals Schronisko w Tczewie

Podziel się:

Oceń:

Pandemia koronawirusa doprowadziła tczewskie schronisko dla bezdomnych zwierząt do bardzo ciężkiej sytuacji finansowej. Jak mówią zarządzający placówką, "OTOZ Animals prowadzi to schronisko 13 rok, i tak źle jeszcze nie było", dlatego apelują o pomoc i wsparcie zbiórki prowadzonej na platformie pomagam.pl.

Bez wsparcia ze strony darczyńców, niemożliwe jest teraz zaspokojenie nawet bieżących potrzeb zwierząt przebywających w tczewskim schronisku, czyli około 80 psów i kilkunastu kotów, z których część cały czas musi przyjmować specjalistyczną karmę i leki. Placówka popadła w problemy finansowe w dużej mierze przez zakup sporej ilości środków dezynfekujących i ochrony osobistej, niezbędnych podczas pracy w terenie. Brakuje też wizyt uczniów ze szkół i przedszkoli, którzy zawsze wspierali placówkę. O wyjątkowo trudnej sytuacji mówi kierownik schroniska przy ul. Malinowskiej Joanna Sobaszkiewicz:

loadingŁaduję odtwarzacz...

 

W związku z dramatyczną sytuacją w Polsce i na świecie Schronisko dla Bezdomnych Zwierząt w Tczewie bardzo potrzebuje waszego wsparcia! OTOZ Animals prowadzi to schronisko 13 rok, i tak źle jeszcze nie było. Sytuacja jest ciężka dla wszystkich, a to przekłada się na ciężką sytuację schroniska, jesteśmy przerażeni. Rozumiemy, część z was straciło pracę, jest na kwarantannie, sami macie kłopoty... Jest nam głupio w takiej sytuacji prosić o wsparcie, ale bez pomocy będzie bardzo ciężko, może nawet niemożliwe będzie zaspokojenie bieżących potrzeb bezdomnych zwierząt, przebywających w schronisku. Zakup dobrej jakościowo lub specjalistycznej karmy, szczepionki, leki, faktury za prąd, opał, wodę, wynagrodzenia dla opiekunów, którzy cały czas są przy swoich podopiecznych, - nie mogą tej pracy wykonywać zdalnie, - już wiemy, że na to wszystko nie starczy środków... A zakup środków do dezynfekcji i ochrony osobistej, niezbędnych i obowiązkowych podczas wyjazdów i w schronisku całkowicie zrujnowało nam budżet. Z czego zrezygnować?

Odwołanie przyjazdów szkół, przedszkoli, firm i innych to dramat, to dzięki ich zbiórkom bezdomniaki miały zapas karmy, mogliśmy dofinansować zakup leków i zabiegów. Dramatycznie spadły też darowizny wpłacane na konto... Kwota 10 000 zł pozwoli zabezpieczyć i dofinansować schronisko na około miesiąc... Potem może będzie lepiej....
Wsparcie można też wpłacić bezpośrednio na konto schroniska: 81 1020 1909 0000 3402 0107 9615 - z dopiskiem "Ratujemy schronisko"

APELUJEMY I BŁAGAMY!

POMÓŻCIE NASZYM PODOPIECZNYM PRZETRWAĆ TEN CIĘŻKI CZAS!

POMÓŻCIE NAM POMAGAĆ!!!

- FB OTOZ Animals Schronisko w Tczewie

 

fot. OTOZ Animals Schronisko w Tczewie

 

Zbiórka pieniędzy na tczewskie schronisko prowadzona jest na stronie pomagam.pl.

Placówkę można też wesprzeć przekazując 1% podatku.

fot. OTOZ Animals Schronisko w Tczewie

 


Do aktualnej sytuacji finansowej tczewskiego schroniska i kwestii możliwej pomocy odniósł się na naszej antenie również prezydent miasta Mirosław Pobłocki:

loadingŁaduję odtwarzacz...

 

Redakcja

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.radiotczew.pl. Telkab Sp. z o.o. z siedzibą w Tczewie, ul. Jagiellońska 55 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe