Prezydent Tczewa o pomocy dla schroniska oraz dystrybucji przyłbic i maseczek [ROZMOWA]

  • 21.04.2020, 09:46 (aktualizacja 21.04.2020, 20:10)
  • Redakcja
Prezydent Tczewa o pomocy dla schroniska oraz dystrybucji przyłbic i maseczek [ROZMOWA] fot. Aleksandra Kęprowska

Podziel się:

Oceń:

21 kwietnia naszym gościem był Mirosław Pobłocki, z którym rozmawialiśmy m.in. o kwestii rozszerzenia pomocy dla przedsiębiorców i miejskich inwestycjach w dobie koronawirusa.

Kolejne spotkanie z prezydentem Tczewa rozpoczęliśmy od pytania o dystrybucję przyłbic i maseczek. Akcja rozpoczęła się w poniedziałek, 20 kwietnia i może potrwać przez najbliższe dwa tygodnie. Kto dostanie je w pierwszej kolejności i jak będą dostarczane do mieszkańców? Piszemy o tym TUTAJ

Powróciliśmy także do jednego z najważniejszych tematów ostatnich tygodni: pomocy dla przedsiębiorców, którzy doświadczają ogromnych problemów finansowych z powodu epidemii. Władze Tczewa zaproponowały im pomoc w postaci umorzenia czynszu za lokale dzierżawione od miasta oraz możliwości umorzenia podatku od nieruchomości przez 3 miesiące. Tydzień temu klub radnych Tczew Od Nowa, złożył wniosek dotyczący rozszerzenia wsparcia dla lokalnych przedsiębiorców. Mirosław Pobłocki odniósł się do propozycji, które do naszej redakcji przesłał Łukasz Brządkowski. Jego treść i najważniejsze punkty znajdziecie w TYM MIEJSCU.

W tym tygodniu do grona osób i instytucji, które borykają się z kłopotami dołączyło także tczewskie schronisko prowadzone przez OTOZ Animals. O szczegółach akcji, która prowadzona jest na portalu pomagam.pl pisaliśmy TU

 

W związku z dramatyczną sytuacją w Polsce i na świecie Schronisko dla Bezdomnych Zwierząt w Tczewie bardzo potrzebuje waszego wsparcia! OTOZ Animals prowadzi to schronisko 13 rok, i tak źle jeszcze nie było. Sytuacja jest ciężka dla wszystkich, a to przekłada się na ciężką sytuację schroniska, jesteśmy przerażeni. Rozumiemy, część z was straciło pracę, jest na kwarantannie, sami macie kłopoty... Jest nam głupio w takiej sytuacji prosić o wsparcie, ale bez pomocy będzie bardzo ciężko, może nawet niemożliwe będzie zaspokojenie bieżących potrzeb bezdomnych zwierząt, przebywających w schronisku. Zakup dobrej jakościowo lub specjalistycznej karmy, szczepionki, leki, faktury za prąd, opał, wodę, wynagrodzenia dla opiekunów, którzy cały czas są przy swoich podopiecznych, - nie mogą tej pracy wykonywać zdalnie, - już wiemy, że na to wszystko nie starczy środków... A zakup środków do dezynfekcji i ochrony osobistej, niezbędnych i obowiązkowych podczas wyjazdów i w schronisku całkowicie zrujnowało nam budżet. Z czego zrezygnować?

Odwołanie przyjazdów szkół, przedszkoli, firm i innych to dramat, to dzięki ich zbiórkom bezdomniaki miały zapas karmy, mogliśmy dofinansować zakup leków i zabiegów. Dramatycznie spadły też darowizny wpłacane na konto... Kwota 10 000 zł pozwoli zabezpieczyć i dofinansować schronisko na około miesiąc... Potem może będzie lepiej....

- OTOZ Animals Schronisko w Tczewie

 

Czy schronisko dla bezdomnych psów i kotów może liczyć na dodatkową pomoc? Także o to zapytaliśmy naszego gościa. 

Nie zabrakło również rozmowy o ewentualnych zmianach w budżecie miasta. Czy dojdzie do modyfikacji i starczy pieniędzy na realizację wszystkich zaplanowanych inwestycji? 

Zachęcamy do wysłuchania całej rozmowy z prezydentem Tczewa: 

loadingŁaduję odtwarzacz...


Jeżeli macie pytania do prezydenta prześlijcie je do nas na [email protected], SMS 733 11 12 13 lub przez Facebooka. Kolejna audycja w której gościć będziemy Mirosława Pobłockiego zaplanowana jest na wtorek 28 kwietnia (godz. 9:40). 

Redakcja

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.radiotczew.pl. Telkab Sp. z o.o. z siedzibą w Tczewie, ul. Jagiellońska 55 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe